В края на дългия ден няма нищо толкова успокояващо, колкото горещ душ, особено ако навън е студено. За съжаление, колкото и прекрасно да е, подлагането на тялото и по-точно на кожата на такива екстремни температури може да причини повече вреда, отколкото полза.
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 5 януари /валутен калкулатор/
Горещите душове засягат най-външния слой на кожата, епидермиса. Тази част от кожата е пълна с мастни жлези, отговорни не само за поддържането на тялото ви хидратирано, но и защитено от външни дразнители. Топлината от гореща вода, комбинирана със сапун, ще омекоти кожата ви и бавно ще премахне естествените ѝ защитни бариери, което на свой ред може да доведе до суха, раздразнена и сърбяща кожа.
7 НЕЩА, КОИТО ДА СПРЕТЕ ДА ПРАВИТЕ ПОД ДУША
В крайна сметка, колкото по-дълъг и горещ е душът, толкова по-голямо въздействие оказва върху здравето на кожата ви. Но колко горещо е твърде горещо?
Още: Как се готви с царевично олио - ето какво трябва да знаем
Още: Как да приготвим цяло пиле със зеле на фурна
Ако водата кара кожата ви да се зачерви, значи е твърде топла. Хладката вода ще даде най-добри резултати, но в зимните месеци определено не е предпочитан вариант. Температури между 27 и 30 градуса са най-удачни за по-зиморничавите хора. Имайте предвид и че, колкото по-дълго се къпете, толкова повече влага губите.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Родопчани знаят: Ето каква е тайната на най-вкусния пататник