Един от най-разпространените видове туризъм в света, който все още не е особено популярен в България е кулинарният туризъм. И това е изключително голям пропуск. От известно време с компания обикаляме из страната и освен да ходим по интересни места за посещение като музеи и галерии, редовно търсим най-добрите ресторанти и чудесни възможни ястия, които да опитаме.
Още: Топ 20 цитата от български филми, които са актуални и до днес
Още: Махнете ги веднага: 4 растения, които привличат хаос и нещастие в дома
Как може да организирате кулинарен туризъм в България за себе си след като не знаете какви вкусотии има в различните градове и региони? Е, сега ще ви споделим как ние плануваме своите кулинарни дестинации:
1) Следим за интересни фестивали на кулинарна тематика
Едно от първите неща, които може да направите е да видите какви интересни фестивали с местна кулинария. Такива има в Елена, Априлци, а в много случаи има страхотни ще се изненадате от различни празници и фестивали по селата. Например, в региона на Стара Загора има празник на райската ябълка, обредните хлябове и други интересни неща. Препоръчваме да си направите един календар в началото на годината с всички събития, които бихте искали да посетите. Едно-две на месец са напълно достатъчни, за да си изкарате чудесно.
Още: Как точно се прави чай от карамфил
Още: Как трябва да се пере вълна в пералнята?
2) Проучете местната кухня на местата, които отивате
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Ако така или иначе ще посетите някое място си струва да видите какви страхотни ресторанти има в района. Може дори да си купите някакви местни продукти, които са направени там. Например, по Южното Черноморие може да купите прекрасни домашни сладка от зелени смокини. Всяко едно място има страхотни места, които трябва да посетите на всяка цена.
3) Вземете местна рецепта, която да направите у дома
Едно от най-чудесните неща на кулинарния туризъм е, че когато откриете страхотна кухня може да вземете любимите си рецепти и да ги приготвяте редовно у дома. Така ние се снабдихме с рецепта за дунавска саламура, сиренява лютика и много други прекрасни ястия.
Още: Какво се прави на Атанасовден за късмет?
Кулинарният туризъм в България е нещо чудесно, което просто трябва да откриете!