Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Карл Густав Юнг: Вашето подсъзнание е вашата съдба

23 ноември 2024, 11:35 часа

Ако нещо не ви върви и го отдавате на съдбата, прочетете мъдрото заключение на известния психолог Карл Густав Юнг.

Още: Кои са задължителните храни за здрави стави

Още: Какво е ПМС и как да облекчим тежките симптоми

Когато човек среща препятствия и трудности, често казва „това е съдба“. В много други ситуации хората също казват, че съдбата влияе върху важните им решения. И има ли съдба или не? Карл Густав Юнг, швейцарски психиатър и основоположник на аналитичната психология, даде интересни мнения за това отдавна.

Вижте още: Индианска мъдрост за щастлив живот: За да чуеш себе си, ти трябват дни на тишина

Какво е съдбата и кой вярва в нея?

Човек винаги планира нещо, опитва се да го реализира и направи, но понякога не може да го постигне, колкото и да се опитва. Например, ако мъж или жена не могат да си намерят спътник в живота, колкото и да се опитват и какво правят. Или човек мечтае да забогатее. Пробва различни методи, опитва, но не става. Той получава висше образование, посещава курсове, има солидна автобиография, но не му предлагат нормална работа, докато по-малко образованият му приятел върти собствен бизнес.

Още: Какво е маниока и полезна ли е за здравето

Още: Какво е афродизиак и къде се съдържа

Хората са склонни да казват, че в споменатите случаи се намесва "съдбата", която поставя граници на човек, независимо от неговите усилия, старание или, напротив, позволява му да успее в привидно безнадежден бизнес, в такива моменти хората си спомнят съдба и вярват, че има нещо повече.

Който отрича съдбата

Прагматичните личности, които са свикнали да се смятат за господари на живота, отричат ​​съществуването на съдбата. И изглежда, че контролират всичко. Ако човек успее във всичко, което е намислил и решил да осъществи, тогава той не обвинява обстоятелствата, другите хора или себе си. В този случай той не чака пасивно "милостта на съдбата", а действа.

Кой е прав

Има много дебати за това дали съдбата съществува или не, но хората често мислят за съдбата, когато не могат да направят точно това, което искат. Никой не може да обясни тънкостите на духовния свят, затова често хората започват да си мислят, че са прави, когато направят нещо и успеят.

В действителност животът, здравето и много други зависят от действията на човека. И често действията на човек решават какво ще се случи в живота му и какво не.

Още: Турска лира - лев. Колко струва една турска лира към един български лев днес, 29 декември /валутен калкулатор/

Още: Знаете ли как свинското месо се отразява върху холестерола?

Теория на подсъзнанието

Интересно мнение за съдбата изказва Карл Густав Юнг. Вярва, че съдбата е точно това, което не разбираме и не можем да разберем. Струва ни се, че това е съдба. Такива явления често възникват, защото:

всичко ни е ясно и разбираемо;

често правим неща, които ни пречат да бъдем щастливи, и никога не го разбираме;

много явления в живота са трудни за обяснение от логическа гледна точка, но те съществуват;

Вижте още: Как отглеждат деца в Тибет: Усмивка заради самата усмивка

това, което човек не може да обясни, се счита за съдба.

Карл Густав Юнг е швейцарски психиатър, основоположник на аналитичната психология и ето неговото мнение дали съдбата наистина съществува:

Ако не разбираме какво се случва вътре в нас, то отвън изглежда, че е съдба. Докато не осъзнаете подсъзнанието, то ще управлява живота ви и вие ще го наричате съдба."

Според него вашето подсъзнание е вашата съдба, защото подсъзнанието контролира автоматичните действия, тоест навиците. Помнете поговорката: който посее навик, ще пожъне съдба. От съзнанието към подсъзнанието. Когато осъзнаете какво е вътре във вас, душата ви, нейната дълбочина - когато откриете тайните на подсъзнанието, по-лесно ще контролирате съдбата си. Затова работете повече върху себе си, разберете се по-добре, говорете със себе си и от очите към душата, обичайте съществото си.

 

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Гергана Шумкова
Гергана Шумкова Отговорен редактор
Новините днес