Не е необходимо във всичко да следвате модата, но все пак си струва да се придържате към стилни решения в интериорния дизайн.
Още: Надхитрите сезонните болести с тези основни продукти – имате ги у дома
Още: Думите са енергия: Никога не говорете лошо за себе си, дори на шега. Умът ни не прави разлика
Дяволът е в детайлите: един старомоден полилей може да развали дори най-стилния интериор, а грешният килим може да създаде впечатлението, че холът е от 90-те.
Ето 7 грешки, които често могат да се видят дори в домове, където собствениците следват модните тенденции.
1. Разположението на осветителните тел в периметъра на стаята.
Още: Бърза домакинска помощ: Ето как да почистим и най-загорелите тенджери
Още: Знаете ли кога настъпва китайската нова година?
Осветителни тела по периметъра на тавана, особено ако няма осветление в центъра, е лошо решение. Това е погрешно не само от гледна точка на визуалния компонент, но и от гледна точка на функционалността. Лесно е да промените нещата към по-добро.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Достатъчно е лампите да се разпределят равномерно по цялата повърхност на тавана. Можете да ги разредите с висящи лампи, полилей над масата.
2. Душ кабини.
Обикновеният палет и стъклените щори изглеждат много по-хубави от китайските „капсули“, които имат осветление, музика, хидромасаж и всичко, за което се сетите, с изключение на качество и стилен външен вид.
3. Класически интериор в малки пространства.
Класическият интериор е шик, ефектен и изглежда скъп, но само ако има достатъчно място.
Това решение е идеално за просторни стаи с големи прозорци и високи тавани, но в малка стая шикозната класика се превръща в тромава имитация.
Замазка, завеси на много нива, фотьойли с позлатени крака в малък апартамент изглеждат неуместни.
4. Имитация на естествени материали.
Ламинирането е евтино и просто решение, което ви позволява да получите „мраморен“ плот, „дъбов“ скрин без никакви проблеми.
Но такова решение обезценява интериора, дори ако всички негови елементи са стилни и скъпи. Такова решение е приемливо в технически помещения, за довършване на вътрешността на шкафа или в съблекалнята.
5. Тапет
Евтини, тривиални снимки, като брезова горичка или снимки на Манхатън през нощта, не се вписват в съвременния интериор.
Въпреки това, авторски рисунки, направени в минималистичен стил или абстракции, могат да допълнят интериора, без да нарушават цялостната композиция. Също така, стенописите често се използват в детската стая, но те също трябва да бъдат внимателно подбрани.
6. Много различни покрития.
Когато в една стая се е събрала колекция от всякакви облицовки, които могат да се намерят в магазина, това изморява окото и е признак за лош вкус.
Има едно негласно правило: в интериора се използват максимум три цвята и не повече от четири довършителни материала. Разбира се, има изключения, но такива смели експерименти, без да навредят на стила, могат да се извършват само от опитни дизайнери.
7. Плъзгащи се врати с горен механизъм.
Лентата от плъзгащ механизъм в горната част на вратата е недостатък за стилен интериор.
Има два начина за решаване на този проблем: купете врата на системата Magic, където механизмът е разположен отдолу и е добре скрит, или направете врата към тавана и скрийте горния механизъм.
Стилният интериорен дизайн не е просто следване на модата, а компетентна комбинация от композиционни елементи.