Вместо да премълчават, когато разменят съобщения, хората са по-склонни да казват истината, използвайки писмената комуникация. Учени казват, че са изненадани от откритието, че хората, изпращащи sms-и, са по-предразположени да разкриват чувствителна информация, въпреки че съобщенията по телефона не са толкова сигурни, колкото разговорите лице в лице, съобщи БГНЕС.
Още: Какъв църковен празник е на 17 април - традиции и обичаи
Още: В какъв цвят НЕ трябва да боядисвате яйцата за Великден?
За целите на изследването, осъществено от екип от психолози в САЩ, учените поискали от собственици на iPhone да отговорят на поредица от едни и същи въпроси във връзка с телефона и текстовите съобщения. Те установили, че хората са склонни да отговарят по-честно чрез sms-и. Някои от зададените въпроси били колко обичайно спортувате през седмицата и колко пъти сте прекалявали с алкохола през последния месец.
Учените, ръководени от професорите Фред Конрад и Майкъл Шобър, смятат, че хората са по-склонни да отговарят на интимни въпроси честно, ако те са подложени на натиск да дадат незабавен отговор.
"Смятаме, че хората дават по-точни отговори чрез sms-и, защото не са подложени на никакъв времеви натиск. Първоначалните резултати от изследването ни сочат, че хората е по-вероятно да разкриват чувствителна информация чрез sms-и, отколкото чрез разпити на живо. Това ни изненада, защото мнозина смятат, че общуването чрез sms-и намалява вероятността от разкриване на чувствителна информация", заяви проф. Конрад.
Още: Нумерологичен хороскоп за утре, 17 април 2025
Още: Как да приготвим най-вкусното пълнено агне?
Редактор: Десислава Симова
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: 5 неща, които трябва да направите преди Великден, за да привлечете късмет
Още: Карл Юнг: Всичко, което не е изживяно, се предава на децата