Възможно жената да е била изнудвана или манипулирана. Тиха, спокойна и податлива на манипулации. Така криминалният психолог проф. Калин Гайдаров описа банковата служителка от Варна, която беше арестувана за присвояването на близо 1 млн. лв.
Още: "БОЕЦ" пусна ВИДЕО от скандалната акция на ГДБОП в стил "оставете престъпниците на мира"
Още: Скрити в тайник: Хванаха над 34 кг кокаин край Видин
Той добави, че парите са голямо изкушение и има много случаи, в които хората не могат да устоят, когато работят с големи суми. Според задържаната служителка, парите са били изпращани на мъж в Монтана, с когото са поддържали отношения само в Интернет и никога не са се виждали.
"Виртуалният партньор може да съществува, общуването в мрежите е достатъчно пълноценно за специфична категория хора, които нямат достатъчно контакти в реалната среда", посочи проф. Гайдаров в интервю за bTV и каза още, че има хипотеза партньорът да е измислен герой. Въпросният мъж все още не е задържан от органите на реда.
По думите му възрастта на жена е ключова, защото тя е на 38 години и е необвързана. Това според проф. Гайдаров я прави податлива на манипулации от мъж. Експертът посочи, че е недопустимо банката да не забележи източването 3 години.
Още: Крият ли полицаи престъпления във Велинград? Проверяващите спят в хотел, свързан с проверяваните
Още: Дете загина на пътя, 2 дни по-късно камион се преобърна на същото място
Предполага се, че за този период банковата служителка е извършила около 50 тегления на средства от чужди сметки. Всеки път сумата е била различна, като основно е варирала между 5 и 20 хил. лв. От банката обаче подават сигнал в прокуратурата едва в началото на тази седмица.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: „Поиска да почистим собствената си кръв“: Метеоролозите от връх Мургаш разказаха за ужаса
"Днешното време е технологично, не бива да изключваме хипотезата, че случаят е реален. Това са важни аспекти от човешкия живот и ако нямаш изградена социална представа, ти можеш да си въобразяваш някакви неща, които са странни за обществото", посочи криминалният психолог.