Обичаме да гледаме филми и винаги когато има нещо, което се случва си казваме: "Ех, добре, че живеем във време, в което това е невъзможно!". Дали наистина е така, обаче? Някои продукции от началото на века или края на 90-те поставят интересни тези и гледни точки, които тогава са изглеждали абсурдни, но днес ни се струват възможни, а някои направо дишат във врата ни. В тази статия подготвихме три филма, които имат реален шанс да се сбъднат. Селекцията може да учуди някои и да разсмее други, но със сигурност по гърба ви се прокрадва лека студена тръпка когато се замислите за вероятността те да се сбъднат.
Още: Том Холанд казал "да" на Кристофър Нолан, без да знае в какъв филм ще се снима
Още: Първи трейлър на новия "Супермен", феновете са в екстаз (ВИДЕО)
След утрешния ден/ The day after tomorrow
Едно заглавие от 2004-та година, което показа какво би се случвало ако бъдем изправени пред климатичен катаклизъм. 16 години по-късно тази картинка не е много далеч от представите ни и се очаква в следващите години и деситилетия да става по-зле. Филмът постави ребром доста интересни въпроси и важни теми за това защо е важно да бъдем отговорни към затоплянето на планетата. И поставя много смислен въпрос - къде ще сме ние когато се случи едно голямо природно бедствие.
Еквилибриум/ Equilibrium
Още: Анри Кулев и Тонислав Христов с големите награди на фестивала "Златен ритон"
Още: Райко Гърлич ще получи Наградата на София по време на София Филм Фест през 2025 г.
Една страхотна роля на Крисчън Бейл от 2002-ра година. В тази фантастична антиутопия, цялото изкуство на света е иззето и се унищожава, за да не провокира чувства у хората. Защото е установено, че именно чувствата са причина за всичко зло в света. Пренасяме се в 2072-ра след края на Третата световна война. Взето е решение, че цивилизацията ни няма да издържи още една война. Вследствие на което всички емоционално стимулиращи предмети, както и изкуствата, биват забранени. Всички такива обекти се маркират като „ЕС-10“ („емоционално съдържание“) и подлежат на незабавно изгаряне, а в допълнение към това се инжектира и вещество, което временно подтиска човешките емоции. Звучи шантаво, нали? Е, ние определено правим първите стъпки към това с решенията за цензуриране на произведения на изкуството и литературата и въвеждането на новите критерии за наградите "Оскар". Всичко, разбира се, в името на един по-добър свят.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Арнолд Шварценегер става Дядо Коледа (СНИМКА)
Още: Кристофър Нолан получи рицарско звание от крал Чарлз III
Идиокрация/ Idiocracy
Тази наглед безобидна комедия се появява през 2006-та година, а един от коментарите на зрители през 2020-та е: "Това трябваше да е комедия, а не наръчник за оцеляване". Филмът развива какво ще се случи в бъдещето следвайки една много проста тенденция - глупавите хора се размножават много повече от умните. Това води до упадък на обществата такива, каквито ги познаваме днес. Избират се глупави политици, които обещават глупави неща и всичко отива по дяволите. Звучи ви познато? Не се тревожете. При нас "демо" все още не е заместено от "идио" в предхождащото на "крация". Поне за момента.
Още: Кои филмови класики влизат в Националния филмов регистър на САЩ?
Още: Копродукция с участие на България с огромни шансове за номинация за "Оскар"