Когато разполагате с ограничено свободно време за почистване на дома си, някои места са приоритетни. Областите, които виждате редовно, като подове, плотове и мивки, стават толкова по-трудни за пренебрегване, колкото по-замърсени са. Хигиенизирането на скритите части на дома ви може да не е на първо място в списъка ви със задачи, но те често се нуждаят от най-голямо внимание. Капкомерът в долната част на хладилника е отличен пример за това.
Капкоуловителят е тавичка, която улавя конденза от дренажа за размразяване на фризера ви. По-голямата част от влагата се изпарява сама, така че не е необходимо да избърсвате тази част от оборудването всяка седмица. Но дори и остатъчните количества влага могат да доведат до появата на вредни микроби като мухъл, ако се оставят да престоят твърде дълго. Повечето капкообразуватели са разположени под вратите на хладилника, поради което е трудно да се улови натрупаната мръсотия, освен ако не я търсите. Обикновено можете да получите достъп до нея, като свалите панела, покриващ долната част на хладилника.
7-те най-мръсни места в кухнята и как да ги почистваме
Все пак имайте в предвид, че всеки хладилник е различен и ако не сте сигурни откъде да започнете, ще е по-добре да се свържете със специалист. Трябва да видите пластмасов или метален съд на пода на отделението. Ако е замърсен, можете да го повдигнете от скобите, които го държат изправен, за да го почистите, като внимавате да не разлеете върху себе си застоялата вода.
Капкообразувателите могат да се почистват с обикновен сапун и гореща вода или с разтвор от белина и вода за особено неприятни работи. Дори и да не виждате излишна вода в съда, все пак е добре да го почиствате на всеки три месеца, а ако не помните кога за последен път сте го проверявали, планирайте да го почистите по-скоро рано, отколкото късно.