Скиори и състезатели в ледена надпревара

22 януари 2016, 10:41 часа • 4666 прочитания

Дуел върху лед и сняг с 580 к.с. и мощния Audi S1 в предизвикателството Audi quattro #SuperQ

С нова дисциплина Audi quattro #SuperQ, марката Audi откри легендарното Ханенкам състезание в Кицбюл, Австрия на 20 януари: в първото по рода си състезание Audi quattro #SuperQ, в сряда, приза спечели победителят в дисциплината слалом от Световната купа по ски-алпийски дисциплини, Хенрик Кристоферсен, съотборник със звездата от MotoGP Андреа Довициозо.

Четири ски аса и четири професионални автомобилни състезатели, отговориха на предизвикателството на двукратния шампион от DTM Матиас Екстрьом, да тестват мощния Audi S1 EKS RX quattro с 580 к.с.

Два автомобила Audi RS 3 Sportback* с 367 к.с. също участваха в скоростните обиколки на специално подготвената за целта писта от лед и сняг. Отборите от по двама състезатели, получиха инструктаж от автомобилните състезатели Матиас Екстрьом и Едвард Сандстрьом. Дуелът беше на професионално ниво и изненада самият Екстрьом.

На финала, с малка разлика победиха Хенрик Кристорфърсен и Андреа Довициозо пред Феликс Нойройтер и Тадеуш Блазусяк. В дуелът на ски зведите Нойройтер спечили преднина при последната вратичка, след грешка на Кристоферсен, при автомобилните състезатели преднина спечели Андреа Довициозо. В решаващите завои автомобилните състезатели поеха воланите.