Автомобилите с пробег над 300 000 км изискват обстоен технически преглед и съответно поддръжката им е особено важна, за да може те са се справят с проверката и да продължат да служат вярно на своите собственици.
Още: Електрически Fiat се продава толкова зле, че дилър го дава почти безплатно
Още: Кога петната под автомобила са повод за притеснение?
Какво трябва да се направи с колата преди настъпването на есента
Професионални автомобилни механици признават, че често срещат превозни средства с 300 000, а и повече, изминати километри. Според тях, ако историята на автомобила е известна, подобен автомобил може да бъде закупен и да се използва, по поддръжката му трябва да бъде малко по-специално.
Всъщност, поддръжката и обслужването на превозното средство по принцип се разделят на две - малки и разширени. В първия случай маслото и филтрите подлежат на рутинна подмяна, докато във втория към този списък се добавят горивен филтър, запалителни свещи и масло в автоматичната скоростна кутия и осите. Също така, планираната подмяна често включва закрепващ ремък и ангренажен ремък ролки.
Още: Какви рискове крие загряването на двигателя през зимата
Още: Honda и Nissan преговарят за обединяване
Още: Какво не трябва сами да ремонтирате в колата
При голям пробег е необходимо да се обърне специално внимание на спирачната система, наличието на течове в двигателя с вътрешно горене и трансмисията. Освен това е необходима цялостна проверка на шасито, приборите, осветлението и каросерията.
Още: Как да проверите качеството на зимната течност за чистачки
Още: Производителите в Европа са изправени пред 15 милиарда евро глоби
Като цяло обаче придобивката на автомобил с подобен пробег крие рискове, особено ако е на сериозна възраст. Затова и преди покупка задължително колата трябва да бъде закарана в сервиз, където нейното състояние да се провери основно.
Какво да направите, ако ключът на колата ви се счупи в ключалката или се изгуби
Още: Какво да направите, ако снегът ви настигне на дълъг път?
Още: Най-голямата партия призова ЕС да отмени забраната на ДВГ