Новите автомобили радват собствениците си с ясна траектория на шофиране и със стабилна реакция при завъртане на волана. С течение на времето, при с увеличаване на пробега колата започва да разочарова собственика. Тя вече не реагира толкова добре, като понякога се стига дори до опасни ситуации на пътя. Какви са причините за това?
Още: Кои опасни за автомобила повреди много шофьори не приемат сериозно
Още: Пет признака, че колата ви скоро може да бъде открадната
Ако автомобилът изпитва затруднения със стабилността по време на шофиране, първо трябва да проверите налягането в гумите и да регулирате подравняването на първия ред колела. Напълно възможно е проблемът да е в тях и тогава той ще бъде разрешен бързо и с минимални разходи.
Повредените амортисьори също могат да бъдат причина за трудности със стабилността на автомобила на пътното платно. Ако лубрикантът е изтекъл от амортисьорите, тогава вибрациите, възникнали по време на шофиране, не намаляват и могат да резонират, разклащайки автомобила.
Също така, износването на втулките на стабилизиращата щанга се отразява на характеристиките на управление. Това може да се установи от външни скърцания и подскачане в окачването при движение по неравни пътни настилки. Ако причината е тази, тогава задължително трябва да се планира ремонт.
Още: Съвет от експерт за тези, които смениха зимните гуми с летни
Дефектът на кормилната рейка също може да повлияе неблагоприятно на стабилността на автомобила на пътя. Ако воланът не се върне на първоначалното си място след излизане от завой, напълно е възможно основни детайли на рейката да са сериозно замърсени или увредени. Най-често това се дължи на попадане на пясък и вода, които ускоряват износването и намаляват точността на управление.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!