На 15 февруари излиза "Отвличането на века" от Джеймс Патерсън. Изчезнала булка. Окървавена рокля. Най-заплетеният случай на отдел „Специални клиенти“ досега
Още: Крие ли се сродната ни душа в "Неидеалните половинки"?
Още: Алекс Крос ни учи: "Не се страхувай от злото"
За книгата
Риалити звездата Ерин Истън се омъжва и събитието е определено като „сватбата на века“. Телевизионен екип документира всеки екстравагантен детайл, а приходите от шоуто ще бъдат внушителни. Но изчезването на булката от приема не е по сценарий. Ерин не може да бъде открита никъде. Гримьорната й е празна, с изключение на окървавената сватбена рокля и следи от борба.
Детектив Кайли Макдоналд от отдел „Специални клиенти“ е на събитието като гост. Тя веднага се обажда на партньора си Зак Джордан. Но когато видеото, доказващо, че Ерин е жива, се появява първо в ефир, а не в полицейското управление, всяка знаменитост от звездния списък с гости се превръща в обект на подозрение... Или в следващата мишена.
Още: Почина носителят на Нобелова награда за литература Марио Варгас Льоса
Още: Лесно ли е "Да влезеш в друга кожа" - Маркос Хиралт Торенте разказва за любов и болка
Кралят на бестселърите – Джеймс Патерсън
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Не пропускайте: "Колибата" - роман за безграничието на човешката жестокост
Още: Ивинела Самуилова разгадава гатанки от небето в 21 истории за вярата
Неслучайно Пъблишърс Уикли определя Джеймс Патерсън като „Кралят на бестселърите“. След като печели награда „Едгар“ за дебютния си роман през 1977 г., книгите на знаменития писател са продадени в над 380 милиона екземпляра в цял свят. Включен е в книгата за рекордите на „Гинес“ с 31 романа с твърди корици, заели първа позиция в класацията на „Ню Йорк Таймс“, и общо 45 заглавия, попаднали в същата класация.
Неговият емблематичен герой Алекс Крос е сред любимците на поколения почитатели на криминалните трилъри. Три от романите за детектива психолог имат филмови адаптации.
Освен на писане, Патерсън посвещава огромна част от времето си и за благотворителност, като влага усилия и средства в редица каузи, подкрепящи четенето.
Още: "Последната домакиня" - впечатляващ трилър за мястото на жените в жестокия свят на мъжете