Всички се стремим да поддържаме телата си здрави и в добра форма, но правим ли същото и за мозъка? Притесняваме се, че все по-често забравяме или че реакциите ни стават по-бавни, но знаем ли защо? Не е ли време да се погрижим да запазим ума си буден през целия си живот?
Още: Крие ли се сродната ни душа в "Неидеалните половинки"?
Още: Алекс Крос ни учи: "Не се страхувай от злото"
Като се опира на най-новите изследвания в областта на невронауката, д-р Санджай Гупта развенчава много митове, свързани с възрастта и здравето. И отговаря на редица въпроси, които съвременният човек непрекъснато си задава. Загубата на памет свързана ли е задължително с възрастта? Коя е най-добрата диета и храна за мозъка? Какво значение има движението за пъргавия ум? Защо някои видеоигри са по-ефикасни от традиционните лекарства? Има ли полза от широко рекламираните витамини и хранителни добавки? И нещо много важно – как да се грижим за хора, страдащи от болестта на Алцхаймер и други когнитивни нарушения?
„Будният ум“ предлага напълно изпълнима 12-седмична програма, в която има храна за размисъл, диета за тялото и план за действие. Можем да започнем веднага. Живеем все по-дълго, трябва да живеем и все по-пълноценно.
Доктор Санджай Гупта е неврохирург, главен медицински кореспондент на CNN и носител на многобройни награди за уникалните си репортажи от всички горещи точки по света, където има войни, природни бедствия и епидемии.
Още: Почина носителят на Нобелова награда за литература Марио Варгас Льоса
Още: Лесно ли е "Да влезеш в друга кожа" - Маркос Хиралт Торенте разказва за любов и болка
Той е автор на бестселъри, по които са направени документални филми, преподавател и член на Националната академия по медицина на САЩ.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Не пропускайте: "Колибата" - роман за безграничието на човешката жестокост
Още: Ивинела Самуилова разгадава гатанки от небето в 21 истории за вярата