Платформата за онлайн тренировки Bestefficient At Home ви дава назаем упражнения за по-стегнат корем и по-добро самочувствие
Още: Дом на колела: Българско семейство осъществява мечтата си да живее в уютна каравана
Още: Фитнесът – навикът да ти е добре
След темата за „13 фатални мита за храненето и тренировките“ се оказа, че има нужда от продължение по много въпроси, на които Bestefficient отговаря със серия статии, като отваря за вас библиотеката си от над 1000 онлайн упражнения. Един от най-често задаваните въпроси беше:
Как да изкараме коремната преса?
Още: Идеалното е, когато човек съумее да запази стремежа без да губи здравето си – психически и всякак
Още: Предизвикателно е да не губиш вяра, когато храмът се руши от тези, които са призвани да го пазят
Всеки от нас има мускули, т.е. плочки на корема, колкото и невероятно да звучи за някои хора. Това, което е необходимо, за да се покажат на бял свят, е да намалим слоя подкожни мазнини, разделящ мускулите от кожата, с други думи да намалим % на подкожните мазнини. Започнете от там и плочките ще започнат да се показват. „Плочките“ на корема са пряко свързани с % подкожни мазнини, които ги „скриват“.
За хранителен режим, който е най-подходящ за вас, който можете да спазвате и да дава резултати, можете да се обърнете към Bestefficient на https://bestefficient.com/bg/online-personal-trainer/
Още: Движението трябва да е огромна част от ежедневието, към което се стремя сега
Още: Не може да си гад с околните и да искаш да ти се случват хубави неща. Не работи така Вселената.
Най-добрият фитнес уред
Често в залата са ми задавали въпроса кой е най-добрият уред тук. Винаги отговарям без колебание: Ти! Няма по-добра машина за упражнения от човешкото тяло. Постигането на добра форма, дори и извън фитнес залата, е съвсем постижима задача.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ето какво да направите, ако пресолите ястието
Още: За промяната, постоянството, прогреса и пречките по пътя (ВИДЕО)
Можете да опитате програмата на bestefficient за домашни тренировки онлайн – bestefficient at home. Тя ще ви навигира ефективно в постигането на резултати с вашето собствено тегло.
Без съмнение спортът е един от универсалните отдушници на напрежение. И като го казвам , далеч не визирам извънредното положение, а тенденции, които се развиват много преди аз и повечето от вас да започнем вълнуващото пътешествие в света на тренировките.
„Човекът е напълно човек само, когато играе“
Може би сте срещали тази крилата фраза на Фридрих Шилер, произнесена преди над 200 години. Ще ви подскажа къде. На фасадата на националния ни стадион „Васил Левски“ в София.
Именно емоциите, за които спортът е катализатор, са причината за експоненциалното му развитие – усещането, че сме добри в нещо, нуждата да се доказваме и възможността да бъдем себе си, да играем, да усещаме хормоните на щастието.
Всяка епоха има своите кумири, всяко общество изгражда своите стереотипи за съвършенство. Спортът не прави изключение и тук „съвършенството“ има своите характерни белези, които пречупени през личната призма на трениращия, могат много да варират.
Какво значи да си „във форма“?
Едни се гмуркат дълбоко и откриват своеобразна „Атлантида“ - изгубен свят на неограничени човешки възможности – да бягаш по-бързо, да скачаш по-високо, да си по-силен, да правиш неща с тялото си, каквито дори не си подозирал, че можеш.
Масата продължава да вижда само повърхността, заслепена от култовия образ на изразена и добре оформена мускулатура, изпъкнали вени по мъжките ръце или стегнати и стройни женски бедра, а и за малко да пропусна – митичната коремна преса, „нарязана“ на 6 божествени плочки – единствен символ на успеха в тренировките.
Не ме разбирайте погрешно, напълно е възможно да постигнете и двете, но за първото най-често трябва да се потрудите по-дълго време, докато за второто можете да намерите „пряк път“, който кара играта да загрубее.
„Вълшебното хапче“ за влизане във форма
Дали някои хора не отиват твърде далеч във фитнес амбициите си? Има ли значение на колко години си, за да се вманиачиш? Къде всъщност е границата? Впускането през глава в приемане на медикаменти, подлагането на радикални диети и безумни часове кардио са само част от начините, до които хората са склонни да прибегнат, за постигането на върховното измерение за добрата форма – плочките.
Каква е разликата между тинейджъра, който прибягва към хапчетата, за да впечатли някое момиче, и мъжът, около 50, вкопчен отново в тях, с идеята да бъде фитнес модел, плейбой, следващия Арнолд или Хемсуърт?
Всеки решава кога ще постави началото на процеса на влизане във форма по строго индивидуални причини, но този процес няма ясна крайна точка, защото човешкото око е ненаситно и егото, самолюбието, комплекса често заглушават здравия разум.
Основният проблем на влизането във форма
Хората са обсебени от манията да изглеждат фит, но не и от идеята да бъдат фит. Голяма вина за това носят стереотипите на супермоделите, суперзвездите на Холивуд и Instagram, суператлетите в спорта. Когато ги видим на екрана, те наистина изглеждат супер. Но доколко това е супер за здравето и дали те самите го правят целогодишно? Колко струва техния режим и начин на възстановяване? Ще спомена само няколко примера от спорта:
- Най-добре платеният баскетболист на планетата Леброн Джеймс неотдавна сподели, че възстановяването му (това включва заплати на треньори, готвачи, терапии, диети и т.н.) струва 1,5млн долара на година.
- Футболният му еквивалент Кристиано Роналдо инвестира в тялото си 50 000 долара, за да има криокамера, за да възстановява още по-пълноценно в собствения си дом.
Много любители на спорта, виждайки изваяните тела на подобни атлети решават, че на всяка цена ще го постигнат и хващат прекия път, чрез „бързите“ суплементи.
Истината е, че в спорта няма пряк път,
а ако има, той минава през здравето ви.
Мъжете и жените имат нужда от минимум 7-11% и респективно 14-19% подкожни мазнини, за да могат вътрешните ни органи да функционират нормално. Но в професиите, които изброих, често се стига до 5%. Самият аз, в годините, в които играех баскетбол, често съм бил под 7%. Както един мой треньор обичаше да казва: „Господа, това е къртовски труд!“
Вярно – къртовският труд изгражда характера, но ако го правите за здраве и за да сте фит, знайте, че има много други признаци, които са показатели за добрата форма. Умението да изпълняваме различни упражнения с тялото си, способността ни да се възстановяваме по-бързо, дори добрият сън са различни признаци на добра спортна форма.
Затова бъдете фит, бъдете във форма, просто внимавайте кои граници прекрачвате и се запознайте с таксите за тяхното преминаване, защото има значение дали ще си във форма едно лято или това лято ще бъде началото на влизането ти във форма до живот.
Автор: Стефан Терзийски