Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Руски компании не наемат служители заради правописни грешки в автобиографията

28 октомври 2020, 09:12 часа • 1298 прочитания

Почти половината от работодателите в Русия (47%) отказват да наемат кандидат-служители заради правописни и пунктуационни грешки в автобиографията им. В същото време 69% отбелязват, че основната причина за моменталния отказ за наемане е неспазването на изискванията, посочени в свободното място. Това сочат резултати от изследване на Rabota.ru, предоставено на ТАСС.

Още: Хеликоптер се вряза в болница в Турция, има жертви (ВИДЕО)

Още: Израелски удари в Газа, поразено е училище

Проучването показва, че 40% от работодателите премахват повече от половината от всички автобиографии на първия етап от търсенето на служители. 1/3 от представителите на компаниите не разглеждат до 50% от молбите поради първото отрицателно впечатление, а останалите 30% не са готови да дадат шанс на всеки четвърти кандидат.

"Основната причина за незабавния отказ, от страна на работодателя, е неадекватността на изискванията, посочени в свободното място. Това беше отговорът на 69% от анкетираните. За 45% твърде честата смяна на работното место е фактор за нежелание за наемането на работа", сочи проучването. Отбелязва се, че 47% от руските работодатели биват отблъснати от правописни и пунктуационни грешки в автобиографията на кандидатит. 16% пък не са доволни от голямо количество ненужна информация за кандидата. 12% от анкетираните смятат, че търсещите работа бъркат уменията с личните качества, други 7% от работодателите не са готови да обмислят автобиография без снимка. Същият брой анкетирани отбелязват, че не обичат неподходящия дизайн на автобиографии.

Освен това, 75% от представителите на компанията казват, че добре документираният предишен трудов опит и умения са от съществено значение за перфектното автобиография. Повече от 1/3 (33%) искат да видят само цифри и факти в автобиографията, а 25% искат портфолио, други 23% нямат ясно формулирани силни страни на кандидата в мотивационното писмо. Други 13% предпочитат да видят съответното висше или допълнително образование в автобиографията си, а 11% нямат връзки към лични страници в социалните мрежи.

Още: Южна Корея изстреля трети шпионски сателит (ВИДЕО)

Още: Ново силно земетресение удари Вануату

В изследването са взели участие над 1 000 ръководители на руски компании и HR директори.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Атанаска Маркова
Атанаска Маркова Отговорен редактор
Новините днес