Либия и Нигерия, които увеличиха производството си на петрол, могат да бъдат помолени да го намалят, предава Gulf Times, цитиран от "Фокус".
Още: Глоба за Meta в Турция след отказ да блокира акаунти на протестиращи
Още: След трагедията с българин: В Ивицата Газа откриха масов гроб на хуманитарни работници (ВИДЕО)
Петролният министър на Кувейт Исам Алмазук заяви, че това трябва да се направи, с цел да се ребалансира световният пазар на суровината, чиято цена отново падна.
Страните от ОПЕК, както и производителите на петрол извън ОПЕК, поканиха двете африкански страни на срещата си в Санкт Петербург, която ще се проведе на 24 юли.
На срещата ще се дискутира стабилността на продукцията им. Това заяви кувейтският петролен министър по време на Международната петролна конференция в Истанбул.
Още: Предупреждение от Япония: Мегаземетресение може да убие 300 000 души
Още: Теч на газопровод предизвика огнен ад (ВИДЕО)
Междувременно в Кувейт пристигна държавният секретар на САЩ Рекс Тилърсън, за да участва в преговорите за преодоляване на кризата в Персийския залив.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!