Цивилни загинаха при нападение в централен Афганистан

12 септември 2024, 22:20 часа • 1015 | прочитания

„Неизвестни въоръжени лица са открили огън и са убили цивилни“. Това заяви пред АФП Абдул Матин Кани, говорител на вътрешното министерство, като добави, че допълнителни подробности за нападението в провинция Дайкунди ще бъдат обявени по-късно.

Още: Глоба за Meta в Турция след отказ да блокира акаунти на протестиращи

Още: След трагедията с българин: В Ивицата Газа откриха масов гроб на хуманитарни работници (ВИДЕО)

Още: Военни престъпления: Отнеха медалите на австралийци, воювали в Афганистан

Източник от провинцията, който не може да бъде идентифициран от съображения за сигурност, съобщи за АФП, че 14 души са убити, а най-малко четирима са ранени. Източникът каза, че група се е събрала, за да посрещне поклонници, завръщащи се от Кербала в Ирак, шиитско свещено място, предаде БГНЕС.

Още: Още жертви: Самоубийствен атентат уби шестима цивилни в Кабул

Още: Предупреждение от Япония: Мегаземетресение може да убие 300 000 души

Още: Теч на газопровод предизвика огнен ад (ВИДЕО)

Местният медиен уебсайт Tolo News съобщи за 14 загинали. Служител на болница в град Нили, столицата на провинцията, заяви, че персоналът е приведен в състояние на пълна готовност. „Информирани са да бъдат готови да приемат и лекуват ранените“, каза той за АФП при условие за анонимност.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес