Почина Мануел Нориега - бившият диктатор на Панама

30 май 2017, 09:25 часа • 4162 | прочитания

Бившият панамски диктатор Мануел Нориега почина на 83-годишна възраст след мозъчна операция, съобщи настоящият президент на страната Хуан Карлос Варела днес в социалната мрежа Twitter.

Още: Намек, мечта или чиста пропаганда: Тръмп продава стоки с реклама на евентуален (незаконен) трети мандат (СНИМКИ)

Още: Мир с Путин: Тръмп доказа с брутални примери, че живее във виц за Дядо Коледа (ОБЗОР - ВИДЕО)

Между 50-те и средата на 80-те години на миналия век генерал Нориега е шпионин на ЦРУ, докато в края на 80-те не се развалят отношенията му със САЩ. Причината са сделките му с големите наркобосове на времето като Пабло Ескобар. В резултат Вашингтон нахлува в Панама, за да свали установената от Нориега 6-годишна военна диктатура.

По-късно генералът е отведен в САЩ и осъден на 40-годишен затвор за трафик на кокаин, рекет и пране на пари. В Панама той умира, докато излежава друга присъда - за убийство.

 

Още: "Изгубих контрол": Проговори първият човек, чипиран от Илон Мъск в мозъка (ВИДЕО)

Още: Нови разкрития за теча на информация от военния министър на САЩ

Още: Болсонаро се влошава след тежката операция

Още: Тръмп помилва свой поддръжник от Невада

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес