Хората от години мечтаят да разполагат с машина на времето. Представяте ли си колко велико би било да можем да надникнем в бъдещето или миналото? На базата на този сюжет са написани множество книги и са създадени редица филми, като култовия „Завръщане в бъдещето“. Тази фантастична идея отчасти вече е реалност, твърди иранският бизнесмен и учен Али Разеи.
Още: Рефреш: Доган се опитва да си върне образа на балансьор. Уви, без успех
Още: BG-Alert: Гориш, бай Пешо, ако не си оправиш нотификациите в телефона
Той обяви пред света, че е създал машина, която не може да ни връща в миналото, но за сметка на това може да предсказва изключително точно близкото бъдеще.
По думите на изобретателя, точността на получаваните по този начин данни достига зашеметяващите 98 процента. Авторът на разработката разказва, че за създаването на устройството той е използвал „набор от сложни алгоритми“, като целият процес по конструирането на машината му е отнел 10 години.
Али не разкрива подробности за това как точно работи неговата машина. Той обаче посочва, че за да бъдат получени данни от устройството, е достатъчно едно единствено съприкосновение с човека, който иска да узнае своето бъдеще. След това машината ще му предостави информация за предстоящите 5-8 години от неговия живот.
Още: Кой ще надделее в сблъсъка между европрокуратурата и българската? Анкетата на Actualno
Още: "Икар" с леки редакции в полета
„Моята разработка се побира в корпуса на един обикновен компютър“, разказва още 27-годишният Разеи, който е и ръководител на държавния Център на стратегически разработки.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Милиони форевър: Няма край тази странна любов на Бойко Борисов към магистралите
Още: И с вот на недоверие, и без вот - най-добре да свършва тази мъка
По думите на учения, иранското правителство може да използва разработката за узнаването на важни предстоящи събития от национално и глобално значение.
Например – може да получи данни за потенциални конфликти и да предприеме мерки за тяхното предотвратяване, както и да научи колебанията в курсовете на световните валути и т.н.
Изобретателят съобщава, че в скоро време ще бъде създадена и търговска версия на машината на времето, която по-скоро може да бъде определена като електронен предсказател на събития. "Няма да пускаме прототипа в масово производство, тъй като други страни – например Китай, може да откраднат идеята и само за една нощ да пуснат милиони машини на времето“, отбелязва иранският учен.
Още: Кръв, кърма и още нещо. Кой им плаща на тия, бе?
Още: Отговорът на всички въпроси е 41
Редактор: Анна Маринова