Мигрената е тежък пристъп на главоболие, който може да започне неочаквано. Тя може да намали активността и ефективността за дълго време. Лекарствата не винаги помагат за облекчаване на болката и не могат да излекуват причината за заболяването. Мигрената често се появява поради психосоматични причини, нервно напрежение, така че е важно да се работи с вътрешното състояние за излекуване.
Още: Какви особености има в почистването на фурна с вентилатор?
Симптоми на мигрена
Този тип заболяване се характеризира с монотонни атаки. Най-често боли само от едната страна на главата, като болката винаги е силна. Болезнените усещания се появяват в задната част на главата, след което се разпространяват в слепоочията или очите.
Мигрената продължава по-дълго от другите видове главоболие. Може да продължи от няколко часа до три дни.
Още: Колко време най-малко трябва да се вари прясното мляко
Още: Започнете да дъвчете суров джинджифил всеки ден и разберете какво се случва с тялото ви
Колко дълго продължават пристъпите на мигрена и какво да очаквате?
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: 5 неща, които трябва да знаете преди да закупите диамантен годежен пръстен
Психосоматика на мигрена
Това заболяване не е свързано с нарушение на мозъчните съдове или други заболявания на главата. Появява се заради възпалителния процес в тъканите, които се намират до мозъчните съдове.
Само 20 процента от хората имат предразположеност към мигрена, това е генетично обусловено.
Още: Ръководство за устойчив и екологичен дом
Още: Еликсир за бронхите: Този чай стимулира отхрачването и възстановява лигавицата
1. Хроничен стрес
Главоболието се появява като реакция на емоционален и психически стрес, продължително умствено пренапрежение. Атаката може да възникне както по време на стресова ситуация, така и след нейното приключване.
2. Безпокойство
Когато човек е много притеснен за някакъв проблем и ежедневните проблеми му причиняват голям стрес, рано или късно се появява мигрена.
3. Ниско самочувствие
Най-често първите пристъпи на мигрена започват в юношеска възраст, от 10-годишна възраст. През този период хората се сблъскват с факта, че другите критикуват постиженията им, получават ниски оценки в училище.
4. Депресия
Говорим за мигрена в клиничната форма на депресия, когато диагнозата се поставя от лекар. Тези две заболявания си влияят взаимно. Пациентите с депресия могат да забележат чести пристъпи на мигрена.
5. Раздразнителност
Недоволството от себе си и света, постоянното раздразнение заради действията на други хора води до повишаване на кръвното налягане и предизвиква възпалителен процес в мозъка.
Лекар изброи продуктите, които могат да причинят мигрена
6. Докачливост
Прекаленото реагиране на думите или действията на другите може да предизвика мигренозен пристъп.
7. Желанието да контролираш всичко
Тези, които са склонни към мигрена, често срещат трудности да спрат да контролират всичко около себе си. Такива хора не могат да се отпуснат нито за минута. Постоянно мислят за проблемите и търсят решения.
8. Недоволство от живота
Когато човек е постоянно недоволен от начина, по който върви животът му, но не търси начини да промени нещо, той превърта през належащите проблеми в главата си отново и отново.
9. Страх от промяна
Всеки човек периодично изпитва промени в живота. Всички тези ситуации са свързани със страх от загуба на стабилност и могат да причинят нервно напрежение, което се превръща в главоболие.
10. Преумора
Хората със свръхотговорност са склонни да поемат твърде много работа. Те са постоянно претоварени на работа. Пренапрежението и нуждата от почивка са придружени от мигрена.
Психосоматично лечение на мигрена
1. Развивайте емоционална интелигентност.
2. Обичай себе си.
3. Контактувайте с приятни хора.
4. Тренирай редовно.
Статията има само информативна цел и не е препоръка или заместител на консултацията със специалист.