Един от въпросите, които диетолозите получават най-често, е свързан със заместването на захарта с мед.
Още: Какви особености има в почистването на фурна с вентилатор?
Диетоложката Светлана Фус сподели мнението си по въпроса в своя Instagram профил. Според нея медът определено не може да се използва като заместител на захарта.
"Погрешно е да се приема, че медът е подсладител. Всъщност този продукт е естествена захар, съставена от прости въглехидрати - глюкоза и фруктоза. В сто грама мед се съдържат около 82% въглехидрати",
пише Светлана Фос, цитирана от от електронното издание ctnews.ru.
Диетологът подчертава, че трябва да се съобразим с високия гликемичен индекс и високото калоричното съдържание на меда и да го приемаме най-вече като лек, а не като десерт.
Още: Колко време най-малко трябва да се вари прясното мляко
Още: Започнете да дъвчете суров джинджифил всеки ден и разберете какво се случва с тялото ви
Светлана Фос споделя, че този продукт може да се консумира ежедневно в количество от две до три чаени лъжички.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: 5 неща, които трябва да знаете преди да закупите диамантен годежен пръстен
Но същевременно с това не трябва да забравяме, че при нагряване се губят полезните свойства на меда, категорична е диетоложката.
На първо място, той губи антимикробните си свойства, споделя Светлана Фос. Нейният съвет е медът да се консумира в комбинация с извара, бухти и печива. В тази комбинация бързите въглехидрати се неутрализират, производството на инсулин не се нарушава и се изключва рискът от рязък скок в нивата на кръвната захар.
Важно: Статията е с информативен характер и предоставената в нея информация не може да замести консултацията с лекар или съветите на специалист за балансирано хранене! При наличието на специфичен проблем се консултирайте със съответния и спазвайте стриктно препоръките му!
Още: Ръководство за устойчив и екологичен дом
Още: Еликсир за бронхите: Този чай стимулира отхрачването и възстановява лигавицата