Алуминиевото фолио за готвене е част от всяко едно домакинство. То има редица приложения, но най-често го използваме, за да задушим храната, която приготвяме в печката и тя да стане много по-сочна и вкусна.
Още: Знаете ли как се прави екстракт от розмарин
Още: Какви особености има в почистването на фурна с вентилатор?
Дали обаче някога сте се замисляли върху това коя страна е правилно да се използва и коя не? Вероятно повечето от домакините, докато четат това, си дават сметка, че никога до сега не са и предполагали, че има грешна страна.
Както и сами знаете, едната страна е лъскава, а другата не. Какво обаче значи това?
Някои от нас са свикнали да покриват тавата с лъскавата страна навън, докато за други по-правилно е да бъде обратното. Дали обаче има разлика, тепърва ще разберете.
Още: Колко време най-малко трябва да се вари прясното мляко
Възможно ли е блестящата страна да привлича повече топлина и това да допринася за по-бързото приготвяне на храната? Дали пък матираната страна на фолиото не е по-добър проводник. Въпросите, които нахлуват в главите ви в този момент са наистина много.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Започнете да дъвчете суров джинджифил всеки ден и разберете какво се случва с тялото ви
Още: 5 неща, които трябва да знаете преди да закупите диамантен годежен пръстен
Нека се фокусираме върху техните отговори, служейки си единствено с мнението на експертите. Ако използвате алуминиевото фолио с лъскавата страна навън, бъдете спокойни – правите го правилно. Ако обаче залагате на матираната страна да бъде навън – дишайте, отново не допускате грешка.
Истината е, че матираната и лъскава страна нямат нищо общо със самото готвене. Това е обвързано единствено с производствения процес. Когато лъскавата страна на фолиото влезе в контакт с друг лист, се получава този матиран ефект.
Ефективността на фолиото е една и съща, без да има значение от коя страна го ползвате. Гответе спокойно и покривайте тавата според настроението си.
Още: Малки породи кучета, които остават дребни
Още: Ръководство за устойчив и екологичен дом