Сигурни сме, че и вие, както всички останали, държите изключително много на това върху трапезата си да сервирате колкото се може по-полезни и лишени от пестициди чушки. За да се случи това обаче е нужно самите вие да се занимавате с отглеждането на този зеленчук. В противен случай никой не е в състояние да ви докаже дали наистина е така.
Още: Пълни с мелатонин: Яжте тези храни преди лягане, за да имате здрав сън
Знаем, че градинарството не е лека задача, но пък крайният резултат оправдава вложените време, усилия и труд.
Сигурни сме, че сред вас има както начинаещи градинари, така и такива, които от дълго време се занимават с това. Решихме да селектираме най-полезната информация, свързана с отглеждането на пипера и сме сигурни, че ако се вслушате в съветите, то тази година реколтата ще е двойна.
След такова подхранване, чушките растат като луди
Още: Лекар: Какво се случва в тялото ви, когато пиете топла вода на гладно
Още: Какви специфики има в осоляване на скумрия за мезе
Какво да знаем при отглеждането на пипер?
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Какви грешки допускаме при осоляване на сланина
Още: Лекар: Какво да ядете според кръвната си група, за да отслабнете
Ако искате наистина богата реколта, трябва да спазвате няколко простички правила. Едно от ключовите неща за богат добив е самата почва. Чушките обичат богатата черноземна почва. Там се чувстват най-добре и категорично ще ви се отблагодарят с обилен плод.
Температурата е следващият фактор, на който е нужно да обърнете внимание. Помнете, че на това растение не му влияят добре резките промени в температурата. Това всъщност е и една от причините много хора да избират отглеждането да се случва в парници.
Влажността на почвата е с фундаментално значение за богатата реколта. Трябва да ги поливате редовно, като внимавате водата да не е твърде студена. Ако пък прекалено често ги поливате, рискувате развитие на паразити по растенията.
Още: Знаете ли как се прави екстракт от розмарин
Още: Какви особености има в почистването на фурна с вентилатор?
Жълти или червени камби: каква е разликата?
Торенето е следващото, за което да помислите, ако целта ви е двойно по-висока реколта. Заложете на естествената тор и 3 – 4 пъти през сезона подхранвайте растенията с нея. За да дават много плод, можете на всеки две седмици да изсипвате по супен лъжица пепел около корена и след това да я смесвате с почвата.
Спазвайте тези правила и ви гарантираме, че тази година ще имате толкова много пипер, че самите вие няма да повярвате как е възможно това!