Сигурни сме, че и вие, както всички останали, държите изключително много на това върху трапезата си да сервирате колкото се може по-полезни и лишени от пестициди чушки. За да се случи това обаче е нужно самите вие да се занимавате с отглеждането на този зеленчук. В противен случай никой не е в състояние да ви докаже дали наистина е така.
Още: Масло от витамин Е - натурален ботокс за кожата
Знаем, че градинарството не е лека задача, но пък крайният резултат оправдава вложените време, усилия и труд.
Сигурни сме, че сред вас има както начинаещи градинари, така и такива, които от дълго време се занимават с това. Решихме да селектираме най-полезната информация, свързана с отглеждането на пипера и сме сигурни, че ако се вслушате в съветите, то тази година реколтата ще е двойна.
След такова подхранване, чушките растат като луди
Още: Консумирайте тази напитка в продължение на 21 дни, ако искате да отслабнете и да имате красива кожа
Още: Важните промени, които настъпват в телата ни, когато ставаме с час по-рано
Какво да знаем при отглеждането на пипер?
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Всичко, което трябва да знаете за малиновите кетони, ако искате да отслабнете до лятото
Ако искате наистина богата реколта, трябва да спазвате няколко простички правила. Едно от ключовите неща за богат добив е самата почва. Чушките обичат богатата черноземна почва. Там се чувстват най-добре и категорично ще ви се отблагодарят с обилен плод.
Температурата е следващият фактор, на който е нужно да обърнете внимание. Помнете, че на това растение не му влияят добре резките промени в температурата. Това всъщност е и една от причините много хора да избират отглеждането да се случва в парници.
Влажността на почвата е с фундаментално значение за богатата реколта. Трябва да ги поливате редовно, като внимавате водата да не е твърде студена. Ако пък прекалено често ги поливате, рискувате развитие на паразити по растенията.
Още: Защо се появяват сиви петна по дрехите след пране?
Жълти или червени камби: каква е разликата?
Торенето е следващото, за което да помислите, ако целта ви е двойно по-висока реколта. Заложете на естествената тор и 3 – 4 пъти през сезона подхранвайте растенията с нея. За да дават много плод, можете на всеки две седмици да изсипвате по супен лъжица пепел около корена и след това да я смесвате с почвата.
Спазвайте тези правила и ви гарантираме, че тази година ще имате толкова много пипер, че самите вие няма да повярвате как е възможно това!