Шоу на Кобе и Дирк, но Брайънт е краен победител

25 февруари 2013, 12:39 часа • 4277 прочитания

В един от класическите сблъсъци на НБА отборът на „Лос Анджелис Лейкърс” взе много важна победа със 103:99 като гост на „Далас Маверикс” в битката за последното осмо място в Западната конференция, което дава право на участие в плейофите на лигата.

Срещата се превърна в персонален двубой между звездата на „езерняците” Кобе Брайънт и лидера на „Маверикс” Дирк Новицки. Брайънт завърши с 38 точки, като вкара 14 от тях в последната четвърт, когато не пропусна нито един опит за стрелба от игра – 5 от 5. За целия мач Кобе вкара 13 от 21 опита за стрелба. Освен 38-те точки, Брайънт хвана 12 борби и направи 7 асистенции.

Освен Кобе в състава на „Лейкърс” блесна и плеймейкърът Стив Неш, който вкара 20 точки – най-много в един мач през този сезон за канадеца.

От своя страна Новицки завърши с 11 успешни от общо 19 опита за стрелба от игра, направи и 13 борби, записвайки първия си дабъл-дабъл през сезона. Винс Картър вкара 15 точки, а Елтън Бранд – 14, но и това се оказа недостатъчно за победа на домакините.

Един от решаващите моменти, който реши срещата, стана пет минутки преди края, когато Новицки получи техническо нарушение след като Мета Уърлд Пийс го фаулира, но съдията замълча. А след това О Джей Мейо също получи технически фаул и „Лейкърс” вече имаха сериозно предимство. 16 секунди преди края „Далас” можеха да изравнят, но Новицки забави паса си и стрелбата от тройката този път не влезе.

Победата означава, че „Лейкърс” твърдо окупира деветото място на Запад с 28 победи и 29 загуби, като „езерняците” гонят „Хюстън” (31-27) и „Юта” (31-25) в отчаян опит да не пропуснат плейофите. „Далас” пък остава на единадесето място с баланс 25 победи и 30 загуби и няма почти никакъв шанс да стигне до плейофите.