Хакерите, назоваващи се като "Анархистите", удариха отново сайта на Народното събрание, след като по-рано днес отправиха предупреждение за атаката.
Още: Най-важните новини за деня: 3 март 2025 г.
Още: Прогноза за времето - 4 март 2025 г. (вторник)
В нарочно съобщение до редакционната ни поща, групата обеща, че в 16:00 часа днес (19 октомври) отново ще свали сайта на институцията и макар и с известно закъснение наистина го стори.
Същата група обяви, че стои зад атаката от тази събота (17 ноември), когато сайтът на парламента беше свален за известен период от време.
Това най-вероятно е осъществено чрез атака "отказ от услуга" (DDoS), която по същество представлява претоварване на сървъра, на който е качен съответният сайт.
Още: Ремонтират пътя между граничните пунктове „Йовково”-Кардам и Дуранкулак
В съобщението по електронната ни поща хакерите изрично уточняват, че не са комунисти. Подобни мнения изразиха част от читателите ни след първата атака.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Почина Димитър Маринов-Митьо Пищова
Още: Проф. Семов с послание за 3 март: Да не крадем и да си вършим работата