Без конкуренция: Само “Сиела Норма“ иска да осигурява машинния вот

24 април 2024, 10:50 часа • 1119 | прочитания

Дружеството "Сиела Норма" е единственият кандидат по обявената обществена поръчка за дейностите по осигуряване на машинното гласуване за предстоящите избори две в едно на 9 юни.

Още: Михаил Станчев: Идеята за Балтийско-Черноморския съюз не противоречи на НАТО и ЕС, а ги допълва (ВИДЕО)

Още: Рокада във важна агенция на държавата

Още: Шефът на "Сиела норма": При избори 2 в 1 ще имаме машинно гласуване, при различни дати - трудно

То ще бъде поканено да представи първоначални оферти, става ясно от решение на Централната избирателна комисия (ЦИК), публикувано на интернет страницата ѝ и цитирано от БНР.

Още: Веселин Тодоров, "Сиела Норма": Проблемите с машините за гласуване може би са умишлени

Още: България подписа исторически договор за 35 нови влака. Вижте ги (СНИМКИ)

Още: F-16: Трамплин към велики постижения за българските Военновъздушни сили

Обществената поръчка беше обявена от Комисията на 9 април.

Междувременно методиката за удостоверяване на съответствието на машините за гласуване ще бъде актуализирана до края на месеца. Вече е сформирана работна група от експерти, която да актуализира методиката. Министерство на електронното управление пък обяви, че набира 10 външни специалисти за процеса по удостоверяване на машините за гласуване.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес