„Обожавам животните, но още повече обичам да ги нося! Заставам зад думите си, а бих добавила, че обичам и да ям месо, не само да нося кожи”.
Още: Донатела Версаче хвърли оставка като директор на Versace
Още: Надя от "Ергенът" 3 гушна бебе (СНИМКИ)
Така Мис България 2009 Антония Петрова коментира в „Тази сутрин” по http://www.btv.bg/ нападките срещу нея, които дойдоха по интернет, след като публикува фотосесия, облечена в кожени дрехи и аксесоари.
Не липсват интриги около Миската още от нейното провъзгласяване за най-красива през 2009 година. Титлата й предизвика множество коментари "за" и "против" отличието, което й беше отсъдено.
Но този път Антония Петрова си спечели едни от най-хищно отстояващите позицията си врагове - еколозите.
Още: Любима двойка от "Един за друг" остро захапа Даниела от "Ергенът" (СНИМКИ)
Още: Бившата съпруга на Благо Георгиев е бременна (СНИМКИ)
В сутрешния блог тя обясни, че атаките са на личностна основа и вероятно хората са провокирани от това, че снимките са от нейна почивка в Швейцария.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Йоана от "Ергенът": Ето как реагирали родителите ѝ на връзката ѝ с Мартин
Още: Жената на Джеймс Камерън плакала 4 часа заради новия "Аватар"
„Всичко е доста личностно. Проблемът е, че съм аз. Около мен се въртят постоянно скандали, защото не мълча и имам гражданска позиция”.
Според нея хората, които се обявяват като природозащитници, показват фалшив морал и лицемерие: „Никой от тези природозащитници не може да застане срещу мен, защото моите аргументи са железни. Аз съм абсолютно сигурна, че съм права. Тези хора не могат да застанат срещу мен – когато пишат в интернет, а след това за вечеря хапват вкусна вратна свинска пържола”.
Антония Петрова сподели, че е засегната от това, че нападките са именно срещу нея, при условие, че има и други известни личности, които носят кожа. Тя даде за пример Николета Лозанова, която имала същата като нейната шапка, Васил Найденов и Евгени Минчев.
Още: Менторката от "Живот на кантар" Анита Маркова пострада сериозно (СНИМКИ)
Още: Краси и Валери от "Един за друг" преди запознанството им: Имахме злополучни срещи
Миската насочи вниманието към други засегнати от темата:
„Защо не се обърнат към ловните дружинки. Вие знаете ли колко хора притежават ловно оръжие? Над 300 000. А знаете ли колко е армията на България? 30 000. Никой ли не го притеснява това?”.
Освен това настоя, че трябва да се прави разлика между пухкава и лицева кожа.