За Илон Мъск производството на най-високотехнологичния автомобил в света и колонизирането на Марс явно вече не е достатъчно. Сега мултимилионерът, изпълнителен директор и създател на Tesla и SpaceX, иска да развие човешкия мозък, така че той да съумее да поддържа темпото на изкуствения интелект.
Още: Временен проблем с мрежата на Vivacom. Каква е причината?
Още: Новата услуга, която ни помага да се справим с домашните аварии
Това би станало чрез имплантиране на миниатюрни електроди в него, които ще му помогнат да функционира със скоростта на машините. Освен това някой ден технологията, наречена "невронна дантела", ще позволява да се "качват" и "свалят" мисли в човешкия ум, както файл на компютър, както и да се постигне директен интерфейс между човека и мобилното устройство, например.
Според сведенията на Wall Street Journal компанията "Невралинк" е била регистрирана още през миналия юли в Калифорния като център за "медицински проучвания".
През последните няколко седмици към проекта са се присъединили едни от водещите изследователи и учени в сферата. Към момента Илoн Мъск не е направил официално изявление, с което да потвърди или отрече твърденията, съобщава БГНЕС.
Още: „Училище за отговорни инфлуенсъри“ обучава и сертифицира създатели на съдържание
Още: Бунт в Microsoft: Уволниха двама служители, скочили на ръководството (ВИДЕО)
Мъск многократно е намеквал за съществуването на тази своя научнофантастична идея. Едно от последните си изказвания по темата той направи по време на технологичен форум в Дубай, където каза, че "с течение на времето най-вероятно ще станем свидетели на още по-голямо сливане на биологична интелигентност и цифров интелект." Той добави, че "ключът към това се крие най-вече в "честотната лента", скоростта на връзката между мозъка ни и дигиталната версия на Аз-а ни".
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Yettel предлага специална онлайн отстъпка за два от най-новите модели на Samsung
Още: DesignTech Expo 2025 очерта бъдещето на бизнеса с AI иновации, автоматизации и вдъхновение