Протести има в сектори, които се нуждаят от реформи и реформатори, заяви в предаването “Лице в лице” по bTV депутатът от ПП-ДБ Владислав Панев. Той подчерта, че досега не е чувал някой от управляващото мнозинство да иска оставката на земеделския министър Кирил Вътев.
Още: Ваня Григорова: Всичко в държавния бюджет е кодирано
Още: Кога ще се разглежда проектобюджетът на страната след Нова година?
Още: Бизнесмени и депутати създават клуб "Ускорение" в ПП-ДБ
“За мен това трябва да е един от последните министри, на които трябва да се иска оставката. Той е достатъчно добър професионалист, който идва от сектора и познава проблемите и знае какви трябва да бъдат решенията”, обясни Панев.
Още: Панев не очаква огромни смени в кабинета при ротацията (ВИДЕО)
Още: Президентът Румен Радев осъди атаката в Магдебург
Още: Киселова: Полагат се усилия за съставяне на правителство
Според него слонът в стаята е начинът на разпределението на субсидиите, защото "в много малко хора отиват много пари". „Политиката на субсидия е такава, че България става монокултурна държава, само зърнопроизводство. Земеделието има нужда от големи реформи. Ако се говори само за получаване на помощи, а не за това как България да стане отново традиционен износител на редица продукти с висока добавена стойност, което ще създаде поминък в селата”, категоричен е той.
Още: Владислав Панев: ПП-ДБ не е пред разпад
Още: "Със символ на орел": Нинова обяви името на новата си партия
Още: БСП е превзета от Пеевски, но да не се забравя и влиянието на Борисов: Нинова с тъжна констатация
По думите му вероятно по политически причини ще бъдат активирани още протести. Той прогнозира и за такива в сектор “Енергетика”. “На 21 февруари изтича договорът с „КонтурГлобал Марица Изток 3", която е най-големият производител на енергия от въглища през последните няколко месеца. Изтичането на договора означава най-вероятно спиране на централата, когато цените на тока са ниски, а това означава и значително намаляване на допива на въглища. Януари излязоха данните, че ние сме огромен нетен вносител на електроенергия. Ние сме заливани от евтина електроенергия от румънските вятърни и водни централи. „Марица Изток“ не издържа на тази конкуренция. Няма кой да им купи токът”, обясни Панев.