"Давам си сметка, че това, което ще кажа няма да се хареса на немалка част от ФБ-приятелите ми.
Още: Правосъдният министър: Само, когато е ясно, че наказанието е неизбежно, то е ефективно
Още: След трагедията със Сияна: Кабинетът набеляза 37 мерки за пътна безопасност с дати и министри
Но аз не пиша тук заради лайкове и одобрявания. А защото държа да си кажа личното и никого не ангажиращо мнение. Дори да се окажа във все по-привичното ми малцинство от един човек - аз.
За мен отказът от диалог е проява на безперспективно политическо мислене. То затръшва врати, вместо да гради мостове. То предизвиква същия отрицателен отговор когато някой ден ти се нуждаеш от подобен диалог", пише експертът по национална сигурност Николай Слатински във Фейсбук.
"За мен отказът от диалог е белег не на сила, а на слабост, не на последователност, а на фанатизъм. Липсата на диалог обрича политиката на паралелни и непресичащи се монолози. А и сто монолога не правят един диалог.
Още: Ивайло Мирчев: Вътрешните избори за кандидат за президент са интересна идея
За мен отказът от диалог е не правене на политика, а убиване на политиката. Самата същност на политиката е диалогична, тя изисква разговаряне, преговаряне, договаряне. Или поне максимални усилия за това и към това.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Доналд Тръмп-младши идва на посещение в София (СНИМКИ)
Още: Сарафов прати писмо на Киселова: Напомни й, че иска имунитетите на шестима депутати
За мен отказът от диалог е не стратегия, а стратегическа слепота. Смисълът на диалога е да се търси съгласие около стратегически приоритети. И вече ако то не се получи, все пак да можеш да кажеш Опитах да потърся консенсус около стратегически приоритети и ако не успях, то не е заради мен. Но в името на тези стратегически приоритети отново и отново съм готов за диалог!
За жалост, смисленото и обмисленото политическо поведение не се прави на инат и напук, не се осъществява чрез предубеждения и догми. И колкото и да са демократични проповядваните от теб принципи, дали наистина те са демократични принципи, а не формално правилни фрази, се показва и доказва от начина, по който ги отстояваш.
Демократ си ако този начин е демократичен. Останалото е поредно настъпване на мотиката, удряне по челата и вечния погрешен въпрос Какво стана?
Още: Популизъм безкрай: Държавата се упражнява на гърба на трагедията със Сияна и пак обещава мерки
Още: Първи кандидат за омбусман, който е готов "да се жертва" за служебен премиер
Верният въпрос, обаче, е Защо то стана?"