До края на 2024 г. "Лукойл" трябва да има готовност да работи с неруски петрол. Много е опасно като се правят стъпки без анализ. Има някакво лутане, първо се предприемат действия и за съжаление, когато редовното правителство дойде им оставихме цени на горивата 2.40 лв., а сега горивата с 2.80-2.90 лв.
Още: Пеевски: Щях да поискам имунитета на много хора, ако бях главен прокурор (ВИДЕО)
Още: Лена Бориславова се отказа от имунитета си: Надявам се Сарафов да диша по-спокойно (ВИДЕО)
Това заяви бившият министър на икономиката и индустрията Никола Стоянов пред bTV. Той не знае защо е трябвало да се постига напредък за излизане от дерогацията на руски петрол.
Още: Правителството подготвя прехода на "Лукойл“ към неруски петрол
Стоянов посочи, че България трябва да има най-ниските цени на горивата, защото все още ползва дерогацията на руския петрол. По думите му като падне дерогацията на руския петрол все отнякъде ще се внасят горива, няма да останем без горива, но цените ще се покачат сериозно. Ако вносът на горива е от Гърция и Турция, цените на горивата ще отидат над 4 лева, но друг е въпросът дали това влиза в плановете на правителството, изтъкна Никола Стоянов.
Още: Българската помощ за Украйна и новото правителство: Различни позиции на българските евродепутати
Още: Какво ще роди коалицията на гроздето и лисицата: Анализ на Николай Василев за кабинета "Желязков"
"Вакуумът от недостиг на горива ще бъде наваксан бързо, но цените на горивата ще скочат над 4 лева", повтори тезата си Никола Стоянов.
Падането на забраната за внос на зърно от Украйна и ще се отрази ли на пазара у нас?
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Очаква се Народното събрание най-после да състави комисиите си
Още: Тръмп: Нови санкции срещу Русия, ако Путин не преговаря за мир в Украйна
Стоянов заяви, че забраната за внос на пшеница от Украйна няма да има кой знае какво отражение върху цените на пазара у нас. Всички в Министерство на финансите се срамуват от данните на редовния кабинет относно пшеницата от Украйна и средствата на зърнопроизводителите, посочи Стоянов.
Докато имаше забрана за внос на зърно от Украйна, цените на основните стоки на пазара у нас падаха постоянно, каза Никола Стоянов.
Според него надеждата на земеделците е сегашният министър на земеделието Кирил Вътев, който да защити сектора през по-сериозен контрол на вноса на зърно от Украйна.
Още: Мартин Димитров: Бюджетът, който сега е внесен, трябва да бъде оттеглен
Още: Обрат: България се отказва от забраната за внос на украинско зърно