“Дебатът за промени в Конституцията тепърва започва. И към настоящия момент членството на България в ЕС и НАТО има своята конституционна основа и в момента, а въпросът за провеждане на референдумите е законово уреден. Дали ще има допълнително предложения за промени в Конституцията тепърва ще видим”. Това заяви Надежда Йорданова от ДБ, предаде репортер на БГНЕС.
Още: След 4-часова последна фаза в битката за главен архитект: Столичният кмет видя "добри идеи"
Още: Елена Поптодорова поиска членството ни в ЕС и НАТО да влязат в проекта за промени в Конституцията
Отговорът ѝ идва след изказването на Елена Поптодорова, че отношенията ни с ЕС и НАТО да бъдат изречени еднозначно в Конституцията както и да се забранят референдуми за напускане на евроатлантическите структури. Тази позиция се потвърждава и от Президента Росен Плевнелиев, както и от Соломон Паси, председателят на Атлантическия клуб.
Още: Атанасов каза кой ще е основният приоритет на ПП-ДБ за новия политически сезон
Още: Лази ли Борисов по гърба на Пеевски? Депутат от ПП-ДБ за новото мнозинство
Надежда Йорданова припомни, че внесеният проект за промени в Конституцията е общ на ГЕРБ, ПП-ДБ и ДПС със 166 подписа мнозинство. “Така внесеният проект на 31-ви юли ще бъде гласуван в пленарна зала, промени ще има между първо и второ четене”, поясни Йорданова.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: ДПС на Доган може и да дръпнат килимчето на кабинета, но ГЕРБ разчита на гърба на Борисов
Още: Лена Бориславова обяви какво ще направи ПП-ДБ на вота на недоверие