След като два дни поред парламентът не смогна да завърши обсъжданията и гласуването на второ четене на всички текстове на Изборния кодекс, днес Народното събрание продължи своята работа.
Още: Плугчиева: Шанс е, че новото ни правителство съвпада с началото на мандата на Тръмп
Още: Томислав Дончев за ситуацията с бюджета: Трескаво се работи за намиране на изход
Днешният парламентарен ден започна с кворум с 127 души, като за регистрация в зала не влязоха депутатите от ГЕРБ. Кворумът бе осигурен от БСП, ДПС и Атака, а веднага щом стана ясно, че и без тяхното присъствие работата на Народното събрание ще започне, опозицията влезе в зала.
Депутатите приеха текстове, свързани с печатни медии и онлайн новинарски услуги по време на предизборна кампания, предаде Агенция „Фокус”. Печатните медии и онлайн новинарските услуги ще предоставят едни и същи условия и цени на всички партии, коалиции и инициативни комитети, регистрирали кандидати, които се обявяват на интернет страницата им не по-късно от 40 дни преди изборния ден и се изпращат незабавно на Сметната палата и на Централната избирателна комисия (ЦИК). Заплащането трябва да се извършва предварително.
Печатните медии и онлайн новинарските услуги публикували материал, накърняващ правата и доброто име на кандидат или на лице, което представлява партията, коалицията или инициативния комитет, са длъжни незабавно след получаването на отговор да го публикуват. Публикуването на отговора става на същото място, със същия размер, вид и формат шрифт и без коментар. Отговорът се публикува безплатно до обема на материала, на който отговаря.
Още: "БСП – Обединена левица" ще иска закриване Комисията за досиетата и КОНПИ
Още: Най-важните комисии в парламента са при ГЕРБ, опозицията получи една по милост
В 15:00 часа Народното събрание ще обсъди и две декларации - едната на "Атака" и лидерът на партията Волен Сидеров, а другата на председателя на Народното събрание Михаил Миков. Декларацията от Волен Сидеров и група е за осъждане на изказването на Хюсеин Хафъзов, а декларацията на Миков е във връзка с ескалация на етническа основа. И двете декларации касаят скандалното изказване на Хюсеин Хафъзов от ДПС в петък, 14 февруари, когато той определи отхвърлянето на искането за агитация на чужд език в новия Изборен кодекс като потисничество.