"Тези избори са своеобразен вот на доверие или на недоверие за сегашните управляващи". Това заяви пред Nova председателят на партия "Възраждане" Костадин Костадинов.
Още: Петя Цанкова, БСП: 600 млн. лв. е необходимият остатък за увеличението на всички пенсии
Още: Манол Генов за думите на Делян Пеевски: Не се чувствам дисциплиниран, върша си работата
Той допълни, че не може да приеме резултатите от последните социологически изследвания за меродавни, защото "през последните седмици излязоха такива, които се разминават диаметрално противоположно едно с друго".
По думите му България в момента умира. "Ако така продължават тенденциите при демографията, до 10 години може би няма да сме мнозинство при 18-годишните. За последните години България загуби 670 000 души", обясни той.
А ЕС в този му вид представлявал заплаха. "Представлява заплаха първо за себе си, второ за европейската цивилизация - такава, каквато ние сме я създали", категоричен бе Костадинов.
Още: Призив от Елена Поптодорова: Трябва да изпратим контингент от мироопазващи сили в Украйна
„Българите нямат самочувствие, че са европейци. 30 години правим преход. Хората са обидени и гневни. Те даже не знаят какво Европа прави за тях.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Управляващите продължават да бързат с назначенията в регулаторите
Още: Шефът на БНБ предложи на парламента отново Радослав Миленков за подуправител
Напълно съм съгласен, че думата „патриотизъм” се изтърка. Сега се посяга и на друга дума – „родолюбие”, заяви от своя страна Настимир Ананиев, председател на "Волт България".
Ананиев допълни, че листата на движението е уникална за страната. „Имаме два показателя, които са уникални. Единият е, че използваме европейската практика да се редуват мъж-жена, мъж-жена от началото до края на листата. За първи път в България има чужденец в листата”, обясни той.