Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов каза пред медиите, че иска нови избори в София. Според него, ако съдебните експертизи, за които твърдят от БСП и ИТН, са верни, Терзиев не е кмет, тъй като по думите му изборите са купени и манипулирани.
Още: "Ще има бавене докато се приеме бюджета": Ивелин Михайлов с прогноза кога ще влезе "Величие" в НС
„Този, който е избран за кмет и първата политическа партия, правят мнозинствата“, добави Борисов. По думите му обаче, те показват импотентност и месеци наред София е в хаос, защото Борис Бонев и Васил Терзиев се борят кой да е истинският кмет. ОЩЕ: Борисов повтаря Слави Трифонов за измама на изборите в София
Твърденията на БСП и ИТН
Припомняме, че БСП твърдят, че Административният съд е установил 90% разминаване между протоколи и флашки в столицата.Съдебната експертиза стана обект на коментари и тълкувания от страна на Слави Трифонов и Божидар Божанов, като никъде все още не се е появил оригиналният документ.
Трифонов твърди, че в София е извършена масова, организирана, контролирана фалшификация на изборите, докато Божидар Божанов обясни, че истината е друга. Тезата на Божанов е, че разминаванията между хариените протоколи и данните на флашкте са нищожни и дори да допуснем, че определени пропорции на грешката са се запазили, то това би довело най-много до 1000 гласа разлика. ОЩЕ: Слави Трифонов: В София е извършена масова, организирана, контролирана фалшификация на изборите
Още: ЦИК потвърди: Партия "Величие" ще има 10 депутати в 51-ия парламент
Още: Проф. Даниел Вълчев: Вижда се, че това са били едни безобразно проведени избори
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Проф. Киров: В съдебното решение за незаконните депутати има нарушение на Конституцията
Още: Един от касираните парламентаристи: Никой не се е родил депутат, няма драма