Борисов и Ердоган разговаряха, после вечеряха (ВИДЕО)

02 март 2020, 20:49 часа • 5918 | прочитания

Министър-председателя Бойко Борисов и президента на Турция Реджеп Тайип Ердоган разговаряха в президентския дворец „Бештепе“ в Анкара. Премиерът Борисов беше посрещнат по-рано от вицепрезидента Фуат Октай.

Още: "Ще има бавене докато се приеме бюджета": Ивелин Михайлов с прогноза кога ще влезе "Величие" в НС

Още: Цветелина Пенева: Решението на КС е заради многобройните нарушения, говорим да подправяне на бюлетини

 

Борисов и Еродган обсъдиха възможните двустранни действия за намаляването на мигрантския натиск, както в района на съвместната ни граница, така и в целия регион. Те дискутираха мерките в региона, които ще допринесат за установяването на сигурност и стабилност.

Още: ЦИК потвърди: Партия "Величие" ще има 10 депутати в 51-ия парламент

Още: Проф. Даниел Вълчев: Вижда се, че това са били едни безобразно проведени избори

Разговорът се провежда в контекста на българо-турските отношения, основани на принципите на добросъседство, равнопоставеност и взаимна изгода. Срещата в Анкара между министър-председателя Бойко Борисов и президента Реджеп Тайип Ердоган е още едно потвърждение за интензивните връзки между двете страни, които освен съседи, са съюзници в НАТО и регионални партньори, каза преди отпътуването си за Анкара Бойко Борисов пред журналисти.

За България Турция е важен партньор на ЕС за справяне с редица предизвикателства като миграционния натиск върху Европа, борбата срещу тероризма, енергийните доставки и енергийната сигурност, инфраструктурата, търговията, икономиката, добави той.

След срещата на четири очи между премиера Борисов и президента Ердоган, ще започна работната вечеря между двамата лидери и водените от тях делегации. От българска страна участват още министърът на вътрешните работи Младен Маринов и председателят на Комисията по културата и медиите в Народното събрание Вежди Рашидов, а от домакините присъстват също вицепрезидентът Фуат Октай, министърът на външните работи Мевлют Чавушоглу и министърът на вътрешните работи Сюлейман Сойлу.

Още: Правителство оцеля, правителството си замина: Новото разпределение на депутатите

Още: С дебат за гъбарите: Стегнато мина второто чете на бюджета на ДОО през комисия

Лидерите на ЕС очакват информация какво е постигнато на срещата, каза самият Бойко Борисов преди отпътуването си. Повече подробности можете да намерите ТУК.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес