Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Борис Бонев обясни точно защо ПП-ДБ-СС напуснаха заседанието на СОС

11 февруари 2024, 09:55 часа • 4762 прочитания

Не искахме да легитимираме завладяването на Столичния общински съвет (СОС), затова напуснахме. Това заяви в предаването "Тази неделя" общинският съветник Борис Бонев от "Спаси София". 

Още: Георги Лозанов: Въпросът за спозарумението с Украйна беше поставен, за да затрудни преговорите за правителство

Още: "Опит за подмяна на базисните ценности на ДПС": Хората на Ахмед Доган ще обжалват решенията от конференцията на Пеевски (ВИДЕО)

Заседанието на Столичния общински съвет в четвъртък, 8 февруари, продължи близо 13 часа. За да бъдат избрани зам.-председатели на СОС, както и съставите на комисиите, съветниците удължиха дебатите си. Час преди края на заседанието обаче от ПП-ДБ-СС напуснаха залата, недоволни от разпределението на комисиите, след като от общо 14 получиха само една.

Още: Антон Хекимян: От 3 месеца наблюдаваме провала на ПП-ДБ-СС, а сега тропат с крачета като малки деца

"Георги Георгиев знае, че в СОС има адаптер, който автоматично гаси осветлението в 21 часа през зимата и в 22 часа през лятото, защото има оплаквания от съседите, че лампите им блестят и им пречат. ГЕРБ използват нещо толкова елементарно, за да сипят лъжи и манипулации в ефир", каза Борис Бонев по повод изключеното осветление по време на заседанието.

Още: Пеевски: Вече няма почетен председател на ДПС

Още: Илхан Кючюк: Пеевски посяга на партията ДПС и на гражданското общество

Снимка: БГНЕС

Защо напуснаха заседанието?

"Напуснахме заседанието, защото нямаше смисъл след всички опити за нормализиране на ситуацията за избор на комисии да останем и да легитимираме завладяването на СОС в ГЕРБ. Няма как с 23 общински съветници да управляваш. Пролича си кой е мнозинството", добави Бонев в ефира на bTV. Според него трябва да се търси отговорност от тези, които са си прокарали политиката за комисиите – ГЕРБ, БСП, "Синя София" и отцепниците от "Възраждане".

Още: Лют спор между Бонев и Хекимян за власт и позиции в СОС

Още: Ваня Григорова: Всичко в държавния бюджет е кодирано

Още: Кога ще се разглежда проектобюджетът на страната след Нова година?

"Те всички успяха да се обединят без никакви проблеми. Това означава, че тяхната сглобка е на база финансово-икономически стимул. Двете най-важни комисии бяха дадени на ГЕРБ, това им го осигуриха всички останали партии, посочи още общинският съветник от ПП-ДБ-СС", каза още той.

Георги Георгиев

Снимка: БГНЕС

По думите му Георги Георгиев не е участвал в преговорите за председатели на комисии. "Предложих председателите на комисии да не се избират в четвъртък. Ако три месеца не сме успели да се разберем за председател, за ден да успеем да се разберем за комисии е малко вероятно. Всички останали казаха, че днес трябва да се действа", разкри още Бонев.

Още: Нови избори в София: Експерт обяснява при какво условие това ще се случи

"Ние се съгласихме БСП да имат председател на Комисията по здравеопазване и транспорт, а ГЕРБ да вземат комисиите по икономика и образование. Ние давахме на БСП това, което така или иначе получиха, защо те избраха ГЕРБ. На всяка една среща, която имахме с БСП, те започваха с "искаме ревизия на управлението на ГЕРБ", допълни той. "Стана ясно, че след преброяването на флашките за Васил Теризев има повече гласове от отчетените. Ние не се притесняваме от нови избори. Притеснява ни, че представители на ГЕРБ, начело с Бойко Борисов казва, че съдът ще вземе решение за нови избори. Това е странно, защото би следвало съдът да е независим", коментира още Бонев по bTV.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Яна Баярова
Яна Баярова Отговорен редактор
Новините днес