Заместник-председателят на парламентарната група на ИТН Станислав Балабанов смята, че ще има правителство с третия мандат. Това стана ясно от участието му в сутрешния блок на Нова телевизия.
Още: На първо четене депутатите одобриха важни промени за родителите в Семейния кодекс
Още: МЕЧ вдигат банкет, ако вотът им на недоверие успее
Припомняме, че вчера президентът Румен Радев връчи третия проучвателен мандат за съставяне на правителство на парламентарната група на "Има такъв народ".
От партията на Слави Трифонов се ангажираха, че процесът на разговори започва във вторник, ще включва всички парламентарни групи и независими депутати и ще бъде "прозрачен и без възможност за тълкуване". ОЩЕ: "Има такъв народ" взе третия мандат и обеща да разговаря с всички (ВИДЕО)
Нищо не е ясно
Депутатът от ИТН каза, че нищо не е ясно, тъй като днес тепърва започват преговорите.
Още: Нанков: Не съм ходил в кабинета на Пеевски и не съм водил Цеков насила
Още: Цеков призна, че е бил в кабинета на Пеевски, но на среща с Нанков (ВИДЕО)
"Отиде ли се на бързи избори, парите по Плана за възстановяване спират и ние забравяме за тях, да не говорим за европолитическата ни позиция по отношение на Шенген", добави още Балабанов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Драгомир Стойнев отговори за палците: Кои са лицемерите в политиката?
Балабанов нарече фалшива опорка тезата, че ИТН си правят предизборната кампания с идеята за разговори за третия мандат.
ИТН ще се отнесе отговорно към разговорите
Той увери, че ИТН ще се отнесе изключително отговорно към разговорите и към начина, по който ще ги води.
"Ние сядаме на масата да видим има ли припокриване и пресечни точки по приоритети, които са важни за държавата. Ако се намери мнозинство по тези приоритети, по тази програма, тогава ще предстои втория кръг разговори, където да се седне и да се търси експертизата при подходящите кадри, които да застанат зад тези приоритети и да ги изпълнят", коментира Балабанов. ОЩЕ: Пеевски призова ИТН да върнат мандата веднага
Още: Кавгата Радев-Борисов за "Боташ" ескалира: Президентът отвърна с корупционен списък
Още: Божанов за вота на недоверие: Кой на кого си подава топката?
Кой ще бъде кандидат за премиер?
"Изборът на конкретната личност за мен е логично да бъде колективен и да бъде общ, за да може тази личност да е обединителна за всички", каза Балабанов.
Депутатът от ИТН смята, че това име не трябва да е заложник на конкретен партиен интерес, а да е обединител и да създава доверие и спокойствие. "България има нужда от спокойствие и от нормална среда", добави още депутатът от ИТН.
Балабанов каза, че ИТН има в съзнанието си имена, но няма да ги сподели, тъй като е неуважително към всички, към които са изпратили покани. ОЩЕ: Атанас Атанасов се надява на чудо - кабинет с третия мандат и обединяващ премиер