Има деца, които с месеци лежат в болницата. Независимо какъв е изходът от заболяването, техният живот е ограничен от четирите стени на болничната стая, от рутината на процедурите, от кънтящите коридори. Към болката и ограниченията се прибавят и изолацията и тъгата. Кой знае в името на какви икономии и с каква цел преди две години институцията "Болнично училище" беше премахната от правителството и дори това подобие на нормалност в живота на болните деца се загуби. Когато идва решението за закриването на болничните училища към края на 2017 година, то заварва 21 щатни места в четири града в страната- София, Пловдив, Плевен и Момин проход.
Още: "Ръка за майка ми" - кампания в подкрепа на самотни майки и техните деца
Още: В Димитровград: 96-годишна дари 100 000 лв. за детско отделение на болницата
Не спря и за ден болничното училище в Детска клиника на УМБАЛ "Свети Георги" в Пловдив, обаче. Болните деца там продължиха да имат своите занимания и своите учителки просто заради това, че учителките- все млади жени- не се отказаха да идват, въпреки че се лишиха от заплатите си.
Средства трябват не толкова заради това, защото те го правят благотворително, но заради нуждата от материали- боички, блокчета, пластелин, глина, интересни образователни филми...
Още: "Благодаря, България": Мило македонско писмо заради Кочани се появи в посолството ни в Осло (СНИМКА)
Още: Млад български учен откри нова планета. По-тежка "сестра" на Земята и с вероятност да поддържа живот
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Със сърце от Румъния: Българин получи втори шанс за живот
Още: С благотворителен концерт в памет на 14-годишния Вальо Плевен постави начало на кампания
Тук вече в каузата се включиха жените от една от най- старите женски благотворителни организации- Сороптимист. Каузата прегърна и пловдивската художничка Вихра Григорова, която представи втората си самостоятелна изложба "Високо" в "Червеното пони" в Стария Пловдив и призова гостите си, вместо букети, да се включат в помощта, която е толкова необходима, за да съществува, макар и без подкрепата на държавата, болничното училище в най-голямата детска клиника в Южна България.