Има много подвеждаща информация и погрешни схващания за това какво означава да сме психически силни. Ето пет истини за умствената и емоционална уравновесеност, които Ейми Морин споделя в своята книга:
Още: Пролетта на емигрантите: Глава 16. Теди и Боби – ще се пресекат ли линиите на животите им?
Още: Пролетта на емигрантите: Глава 15. Теди и Марта тръгват за Нулиа
1. Да сте психически силни не означава да сте груби. Няма нужда да се превръщате в роботи или да изглеждате корави. Вместо това просто действайте в синхрон с ценностната си система.
2. Психическата сила не изисква от вас да пренебрегвате емоциите си. Когато увеличавате психическата си сила, вие не потискате емоциите си, а ги разбирате по-добре. Можете да анализирате как те оказват влияние върху мислите и поведението ви.
3. Да сте психически силни не означава да разчитате единствено на себе си. Когато приемате, че не знаете всички отговори, когато молите за помощ и когато признавате, че вярата ви в по-висша сила ви прави по-устойчиви, вие показвате, че имате желание да станете по-силни.
Още: Пролетта на емигрантите: Глава 14. Вожда срещу министъра си
Още: Откъс от "Лека нощ, Джун" от Сара Джио
4. Да сте психически силни не означава да мислите положително. Крайно позитивните мисли могат да бъдат препятствие, колкото и крайно негативните. Психическата сила е в това да разсъждавате реалистично и рационално.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
5. Психическата сила не е просто най-новата популярна тенденция в психологията. Също както светът на физическите упражнения е пълен с модерни диети и фитнес тенденции, сферата на психологията често изобилства от преходни идеи за това как да станете най-добрите хора. Психическата сила не е тенденция. От 60-те години на миналия век насам психологията помага на хората да се научат как да променят мисленето, чувствата и поведението си.