"Пикът на унижението, което претърпяха ПП-ДБ, беше на късния неделен брифинг. Това беше унижение за техните избиратели. Аз смятам, че отиваме на избори". Това заяви в извънредното издание на “Студио Actualno” политологът Марая Цветкова.
Още: Христо Панчугов: Няма български гражданин, който да уважава случващото се в парламента (ВИДЕО)
Тагарев ли е бил "червената линия"?
Според нея разделителната линия между преговарящите екипи е бил министърът на отбраната Тодор Тагарев, който може сега да се използва като оправдание, но разковничето се крие някъде другаде.
Цветкова заяви, че като се премине през още един цикъл на избори, ситуацията ще бъде качествено променена. "Затова и действаше мантрата, че ротацията ще е безпроблемна. Имаше хора като мен, които предупреждаваха, че това в момента, което се случва, е неминуемо, но нашият глас оставаше някъде в небитието", посочи тя.
Още: Бойкоти, бюджет, икономика: Какви са рисковете пред управляващата коалиция? (ВИДЕО)
Още: Д-р Стойчо Кацаров: Има риск от недостиг на животоспасяващи лекарства през 2025 г. (ВИДЕО)
"Големият проблем на ПП-ДБ е, че част от ПП искат да влязат в АЛДЕ при либералите в ЕС - това би било създало голям проблем", каза още Петкова.
Избори 2 в 1 - къде е ДПС?
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: И срещу лекари се водят дела-шамари: Говори уволнената от “Майчин дом“ д-р Елена Георгиева (ВИДЕО)
Още: Пробив в химичната наука и надежда в битката с рака: Д-р Мария Аргирова в "Студио Actualno"
Що се отнася до избори 2 в 1, по думите ѝ, за ДПС битката в момента е вече по-лесна, защото при тях има твърд електорат, а при другите партии има променливи ядра. "Това при ДПС може да доведе до по-висок резултат и Делян Пеевски може да разширява влиянието на тази партия в други райони", отбеляза Цветкова.
Гледайте цялото интервю:
Още: Теч на журналисти: Михаил Дюзев разкри пред Actualno защо напусна "Дарик" (ВИДЕО)
Още: Кристиан Вигенин: Ще избера партията пред европарламента, ако стана лидер на БСП (ВИДЕО)
Водещ: Мирослав Димитров