Пеевски няма да стане председател на ДПС, не е етнически турчин: Пламен Даракчиев в “Отговорите“ (ВИДЕО)

09 ноември 2023, 19:30 часа • 22488 | прочитания

Делян Пеевски няма да стане председател на ДПС, не е етнически турчин, а този електорат е важен за Ахмед Доган. Това каза в седмичното обзорно предаване на Actualno.comОтговорите със Спасиана Кирилова“ журналистът и политик Пламен Даракчиев. С него разговаряме за 10 ноември и днешните политически реалности. Припомняме, че на 9 ноември 1989 г. падна Берлинската стена. На 10 ноември същата година Тодор Живков бе свален от власт. Приема се, че на тази дата започва преходът към демокрация в България.

Още: Борис Бонев: Пиша на Васил Терзиев, нямам отговор, нещата не вървят (ВИДЕО)

Още: Цветелина Стоянова и вторият шанс за живот: "Оглушителна тишина" тръгва в кината (ВИДЕО)

Още: Кой ще оглави ДПС - Делян Пеевски или Хасан Азис: Политолози за рокадите в партията

Пламен Даракчиев е активен участник в събитията тогава. Той бе депутат във Великото народно събрание, един от 39-те неподписали конституцията, член на “Екогласност“, на “Независимото дружество за защита правата на човека“. Един от създателите на Независимия профсъюз “Подкрепа“, заместник-главен редактор на в.“Демокрация“, сред създателите на Реформаторския блок и “Да, България“.

Ето какво каза той:

Още: Павел Вълчев: ДПС-Ново начало не е в позиция от него да зависи управлението (ВИДЕО)

Още: Борисов ще скочи да е президент при един сценарий, ревнува от Росен Желязков: Настимир Ананиев в Студио Actualno (ВИДЕО)

Още: Пеевски за оставката на Карадайъ: Това не е нищо особено

10 ноември беше дворцов преврат с помощта на Москва естествено. Същността на нещата е, че БКП успя да придобие водеща роля по време на прехода и резултатът е, че всички недъзи и проблеми с институциите, всичкото това мотаене 90-те години, се дължи на това. Иначе ако бяхме стартирали като хората, както в Чехия и другите страни, нямаше да го има.

Още: "Музикаутор" с ръст в приходите за авторски възнаграждения за 2024-та: Иван Димитров разказва как (ВИДЕО)

Още: Ивка Бейбе: Това беше един трамплин за мен, искам хората да познават Ива Иванова (ВИДЕО)

Още: Навръх 10 ноември бодигардът на Тодор Живков е евроатлантик и защитник на ПП - реакциите след интервюто на Борисов

Мога да кажа, че имаше два-три фактора, единият фактор беше, че се накачулиха много партии в опозицията, около 16 бяха по едно време. И това не беше случайно, това си беше толерирано от ДС (Държавна сигурност, бел. ред.). Защото ние сме единствената опозиция в Източна Европа, която имаше толкова много партии, което попречи много. И по време на акцията на 39-те се видя.Цели партии се отделиха. Другото, което е, че си имаше внедрени, маше. Георги Марков, конституционният съдия, агент Николай е един от примерите за това. Но имаше и такива, които си бяха марксисти. Желю Желев например. Така че нищо добро не ни чакаше, като си ги спомням тези неща. Бяхме доста хлабава опозиция, както ни наричаха западните медии.“

Още: Русия още е в сметките за разделянето на Сирия: Проф. Владимир Чуков за ходовете на големите играчи (ВИДЕО)

Още: Тихомир Безлов: Скандалът с пловдивските полицаи е сблъсък между групите на Пеевски и президента (ВИДЕО)

Още: Пеевски: Сглобката е стабилна, не искаме министри и заместник-министри при ротацията

По какво си приличат събитията от 10 ноември и прехода с днешния политически живот, какво означава връщането на Ахмед Доган начело на ДПС и при какви условия българското общество ще “преглътне“ присъствието на Делян Пеевски в голямата политика, ще научите от видеоматериала.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес