Американските учени се доближиха до отговора на въпроса: „Какво точно предизвиква аутизма?” Те изяснили, че хората, страдащи от аутизъм имат прекалено голямо количество синапси в мозъка.
Още: Лекар: Спрете да пиете вода сутрин на празен стомах, здравен съвет за деня, 10 януари
Мозъчният синапс е особен вид междуклетъчен контакт между неврона е клетката-мишена. Именно с помощта на синапсите в човешкия мозък се осъществяват най-важните връзки между невроните, без които ние не може да живеем нормално.
Прекаленото количество синапси, обаче може да доведат до ограничаване на нормалната работа на мозъчните процеди, които обикновено се наблюдават в зряла възраст, когато половината от синапсите изчезват, пише medikforum.ru.
При децата подобно явление става причина за развитието на аутизъм, смятат учените от колумбийския университет.
Още: Препоръки от САЩ: Колко трябва да е кръвната захар вечер
Още: Лекар: Това е най-полезната мазнина за черния ви дроб
Откритието им е важна крачка в изследването на така разпространеното заболяване. Теоретично това създава предпоставки за създаването на нови методи за лечението на аутиъм.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Лекар: Всички го ядем, но това е най-коварният плод за черния дроб
Още: Лекар: Това е най-добрият десерт за възрастните хора, укрепва костите и сваля кръвното
Опити, направени върху лабораторни мишки,показали висока ефективност при използването на рапамицин, потискащо имунната система при пациенти след трансплантация на органи. При редовно използване на рапамицин аутистичното поведение при мишките се проявяло много по-рядко.
Сега науката има възможност да използва и други видове терапия, насочени към намаляването на броя на синапсите в мозъка. Прието е, че причината за развитието на аутизма е комбинация от генетични и външни фактори, които оказват влияние на мозъка.
Още: Защо трябва да слагате дафинов лист в кафето?
Още: Този подценяван зеленчук подобрява здравето на сърцето и понижава холестерола