Юли и август е времето за прибиране на краставици и грижи за насажденията. След поливане на краставици е важно да се предприеме едно важно действие. Също така е важно правилното поливане. За целта то изисква използването на определена вода.
6 причини да ядете краставици в жегата
Ако искате реколтата да бъде в изобилие, е време да се погрижите за правилната грижа за културата. Много често причината за спада в добива е липсата на влага. Поливането трябва да се извършва често и изобилно.
Какво да направите след поливане на краставици
На първо място, трябва да поливате краставици само с топла вода, тъй като различната температура може да причини сериозни щети на растенията. Но все пак има една важна подробност, за която дори най-опитните градинари често забравят.
Оказва се, че грижата за краставиците не се ограничава до поливане, а след това трябва да направите още едно важно действие, а именно разкопаване на почвата под растението.
Освен това е много важно да покриете лехите с краставици с мулчиращ материал. Сламата е най-подходяща за това, тъй като по този начин корените на растението ще могат да получат повече кислород и да абсорбират повече полезни микроелементи и съединения. В допълнение, мулчът помага да се запази влагата в почвата, което е изключително важно при горещо време.
Как правилно да поливаме краставици?
Изглежда, че в тази процедура няма нищо сложно. Тук обаче също трябва да следвате определен алгоритъм, тъй като както прекомерната влага, така и нейната липса ще доведат до влошаване на добива или дори до появата на болести.
За напояване е най-добре да използвате утаена вода с температура най-малко 25 градуса. Необходимо е да се полива не отгоре, над листата, а под корена. Но не забравяйте, че почвата в близост до кореновата шийка трябва да остане суха. За целта краставиците трябва да се поливат с тънка струя вода.
В случая е по-добре е да не поливате от маркуч, защото големият поток вода може да увреди кореновата система на растенията.
Краставицата е топлолюбиво растение, така че оптималната температура на водата за напояване може да е +24 ° C. Допуска се до 20 ° C, кореновата система започва да реагира. Ако поливате краставиците с вода от кладенец, растението ще изпита шок и дори може да умре.
Ако не сте поливали дълго време и след това полеете обилно, това няма да предизвика шок, но тъканите на растението се обезводняват без поливане. Ако растението изведнъж получи голямо количество вода, след като разрежете краставицата по дължина, може да има пукнатини по нея. Такива краставици вече не са подходящи за мариноване. Равномерното поливане също е важно условие за получаване на изобилна и вкусна реколта.
Какво да направите, ако листата на краставиците започнат да пожълтяват