Подготовката на почвата е важна за отглеждането на здрави краставици.
Още: Защо разсадът пожълтява и как да решите проблема?
Още: 2 места, на които НЕ трябва да засаждате картофи
Ето някои стъпки, които можете да предприемете за подготовка и обогатяване на почвата:
- Изследвайте почвата: Преди да засадите краставиците, направете тест на почвата, за да определите нивото на pH и съдържанието на хранителни вещества в нея. Краставиците растат най-добре в почва с рН от 6,0 до 7,0.
- Добавете органични вещества: Краставиците предпочитат добре дренирана почва с много органични вещества. Можете да добавите компост, отлежал оборски тор или други органични материали към почвата, за да подобрите нейната структура и плодородие.
- Мулчирайте: Добавянето на слой органичен мулч, например слама или нарязани листа, около основата на растенията може да помогне за задържане на влагата, регулиране на температурата на почвата и потискане на растежа на плевелите.
Най-големите грешки с разсада за домати, които съсипват растението - Наторяване: Краставиците са силно хранещи се и за да се развиват добре, се нуждаят от редовно торене. Можете да използвате балансирани торове с равни части азот, фосфор и калий или торове, специално разработени за краставици.
- Редувайте културите: За да се предотвратят болестите и вредителите, които се пренасят през почвата, е важно всяка година да сменяте културите краставици с други растения. Това ще помогне и за поддържане на здравето и плодородието на почвата.
Като предприемете тези стъпки, можете да обогатите почвата си и да осигурите здравословна среда за растежа на краставиците и да получите богата реколта.
Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.