Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Финалната битка с насекомите се прави СЕГА, за да не атакуват градината следващата пролет

30 септември 2023, 09:44 часа

Когато есента настъпи с падналите листа и прохладния въздух е време да се подготвим за последната и решителна битка с насекомите в нашата градина. Насекомите са изненадващо издръжливи и могат да преживеят зимата под паднали листа, в кората на дървета или в изсъхнали плодове. Но имаме план - да ги спрем преди да атакуват градината ни през следващата пролет.

Зимният сън на насекомите

Насекомите имат уникални умения за преживяване през студените месеци. Затова, ако разберете техните навици и убижища, можете да се справите успешно с тях. Зимата е времето, когато добре нахранените и удовлетворени насекоми ще спят и ще чакат пролетта за новото им нападение.

НЕ гонете ТЕЗИ насекоми от градината си, защото те са адски полезни за растенията ви

За да защитим градината си, трябва да предприемем решителни стъпки. Започнете с почистване на градината, като премахнете мъртвите листа и плодове. Това ще премахне потенциалните убежища за насекомите.

Следващата стъпка е да обработите градината си с правилните химикали. Премахнете всички остатъци от растителност и насекоми, които са намерили убежище в тях. Варосайте стволовете на дърветата със смес, включваща мед, за да ги защитите от слънчеви изгаряния и вредители.

Какво означава появата на насекоми в дома според суеверията и езотерични учения?

Използвайте опадалите листа

Опадалите листа могат да бъдат ценен тор, но трябва да ги използваме умело. Ако през лятото и есента сте забелязали много вредители в градината си, добре е да унищожите опадалите листа, които вероятно са били обежище. Ако обаче насекомите не са били проблем, можете да оставите опадалите листа след третиране на почвата с урея.

Най-важното е да започнете борбата с насекомите навреме. Ако изчакате зимата да премине, ще бъде трудно да се справите с нарастващата им популация и това може да застраши новата ви реколта. Насекомите могат да бъдат труден противник, но с подходящи действия и грижи за градината, можете да ги спрете и да се насладите на богати плодове следващата година.

Денис Витанов
Денис Витанов Отговорен редактор
Новините днес