С наближаването на есента въздухът става много по-прохладен, а почвата е все толкова топла. Това време е изключително благоприятно за развитието на много градински култури. Става въпрос основно за растения, които са с малък период на вегетация. Ако ги засадите в началото на есента, ще можете да приберете богата реколта, преди да са настъпили големите студове.
Още: Април е идеалният месец за резитба - ето какво трябва да направите
Още: Май е новият Юни - какво задължително трябва да направите в градината си
Има един зеленчук, който позволява да бъде засят както през пролетта и лятото, така и през есента. Ако обаче решите да го засеете през по-прохладните месеци от годината, вкусът му ще е много по-добър. Става въпрос за репичките, които идеално си пасват с всякакви зелени салати.
Какво трябва да знаем за сеенето на репичките през есента?
Както споменахме и по-рано, репичките се сеят през ранна пролет и лятото, но есента е най-благоприятният период. Тогава зеленчуците са много по-сочни.
ТАЙНИТЕ на репичките, за които никой не беше чувал
Още: Брашнеста мана и пухкава мана - каква е разликата и как да ги предотвратим
Още: Засаждате сладки чушки, прибирате люти - каква е причина?
Най-хубавото е, че прибирането на реколтата от репички може да започне 20 дни след засяването им. Растенията са с висока устойчивост при замръзване на почвата. Едно от важните неща, на които да обърнете внимание, е засяването на репичките в топли лехи.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Как да се отървете от брашнените червеи в градина си
Още: Кога е най-подходящото време да засадите корнишони в градината си
Когато дойде ред за прибиране на реколтата, трябва да изберете сухо време. Зеленчуците се почистват от листата и корените и се подсушават.
Задължително е репичките да се съхраняват в пликове с цип или в стреч фолио. Те трябва да бъдат в хладилник, за да може да издържат по-дълго време.
Ако искате няколко месеца да се радвате на домашни, сочни и вкусни репички, не забравяйте да ги засеете през есента.
Още: 4 златни причини да засадите мента в градината си
Още: Как да предотвратим жълтите петна по листата на краставиците