Малините са не само вкусни плодове, но и също толкова полезни. Всички ги обожават, включително и малките деца. Домашно отглежданите малини нямат равни на себе си, най-вече заради това, че са лишени от всички онези вредни съставки, съдържащи се в препратите, които големите производители ползват.
Още: Това е най-добрият сорт домати - устойчив е на болести и вредители
Още: Картофите няма да покълнат цяла зима, ако сложите този плод до тях
Градинар сподели каква е тайната на богатата реколта от малини. Нямаме търпение да я разкрием пред вас.
Ето как да увеличим реколтата от малини:
Едно от най-важните неща, служещи за унищожаването на патогените, е поливането на малините с преварена вода, чиято температура трябва да е около 70 градуса. Няма за какво да се притеснявате, това няма да навреди на храстите, а напротив. Около 5 литра преварена вода са напълно достатъчни за третирането на 4 малинови храста.
Още: 5 безплатни тора, които всеки градинар може да приготви през зимата
Още: Цветята, които цъфтят в градината дори през зимата
Защо всички започнаха да ядат сушени МАЛИНИ и какви са ПОЛЗИТЕ от тях
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: 5 цветя, които трябва да засадите като разсад през декември
Още: Какво да засадите до розите, за да ги предпазите от вредители?
Подрязването е второто, за което трябва да се погрижите, когато става въпрос за отглеждането на малини. Самото подрязване следва да бъде извършено на два етапа. При първият трябва да се отстранят всички стебла, които имат набъбване в кореновата система, както и по-слабите разклонения.
Вторият етап се състои в премахване на онези клони, които не са издържали на зимните условия. Няма да ви е трудно да ги разпознаете. Те са много по-слаби и завехнали от останалите. Върховете на малиновите храсти също трябва да се скъсят с 15 см.
Органичното мулчиране е поредното нещо, за което да помислите. Благодарение на него се задържа влага в почвата и се стопира развитието на плевели. Може да заложите на обикновена слама, която да разпръснете между лехите. Помнете, че почвата на малините не бива да се обработва в дълбочина повече от 10 см, защото така може да засегнете и увредите кореновата им система.
Още: Запомнете ги: Тези растения са като магнит за листните въшки
Още: Разсадът, който може да засадите през януари
Как да си направим домашно малиново вино
Растението се нуждае от често поливане, което вие трябва да му осигурите. За да получи нужното количество вода, поливайте в плитка леха, направена между редовете. След това покрийте с мулч.
Ако спазите всички тези съвети, си гарантирате в пъти по-богата реколта от малини.