Абсурден край на една детска мечта: Марсело остана без отбор след конфликт с треньора

03 ноември 2024, 17:49 часа • 2287 | прочитания

Договорът на легендарния бразилски защитник Марсело с младежкия му клуб Флуминензе е прекратен след остра конфронтация с треньора по време на мач. Всичко започна с пререкание край тъчлинията между Марсело и мениджъра Мано Менезес по време на срещата с Гремио.

Още: Нов проблем за Пеп: Холанд обу предпазен ботуш, виси за дербито с Юнайтед (ВИДЕО)

Още: Огромна изненада: Клоп се завръща край тъчлинията, германецът поема Мбапе и компания?

Марсело остана без отбор

Менезес беше готов да вкара Марсело в игра и му даваше инструкции. Играчът обаче оспори тези инструкции, което доведе до напрегната размяна на реплики. След това мениджърът го избута обратно на пейката. Въпреки протестите на Марсело, Менезес реши да не го пуска в игра. В резултат на това Флуминензе реши да разтрогне договора му.

"В този момент щях да пусна Марсело, но чух нещо, което не ми хареса, и размислих", обясни Менезес след мача. 

В момента Флуминензе се намира на 12-о място в бразилската Серия А след 32 мача - позиция, която ако запази, ще бъде най-ниското им класиране от 2019 г. насам. Въпреки това те разполагат с талантлив отбор, съдържащ имена като Филипе Мело и бившия защитник на ПСЖ, Милан и Челси - Тиаго Силва. За Марсело сега фокусът е насочен към намирането на нов клуб. На 36-годишна възраст той е в залеза на кариерата си и ще иска скоро да си намери нов клуб, за да остане във форма.

Още: Гьозтепе не може да победи, но Мъри е доволен

Още: Мбапе продължава да чупи рекорди в Реал! Изравни постижение на Кристиано и подгони чилийска легенда

ОЩЕ: Тотална доминация: Манчестър Сити е новият световен клубен шампион (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Дария Александрова
Дария Александрова Отговорен редактор
Новините днес