В нощта срещу 21 септември бе успешно атакуван още един склад за оръжия на руска територия - край Тихорецк в Краснодарския край. За атаката потвърдиха от Генералния щаб на украинските въоръжени сили като съобщиха и подробности.
Още: Папа Франциск е в критично състояние, наложило се е кръвопреливане (СНИМКА)
Още: Във Франция: Загинал и тежко ранени полицаи след атака с нож на протест в защита на Конго (ВИДЕО)
Според съобщението този склад е един от трите най-големи бази за съхранение на боеприпаси за руската армия и е един от ключовите в логистичната система на руските войски.
"Според наличната информация, в момента на атаката на територията на склада е имало още един влак, който е доставил не по-малко от 2 хиляди тона боеприпаси, включително от Северна Корея. Атакувана е също и радиолокационната станция "Подльот", която е засичала въздушни цели в направление към склада", се казва в съобщението.
От щаба потвърдиха и за другия удар - срещу склад 23 на руското военно министерство, който се намира близо до село Октябърско в Тверска област. И в двата склада са избухнали мащабни пожари с множество детонации.
Още: Урсула фон дер Лайен е възмутена от нападението срещу представителството на ЕК в София
Още: Без Европа като миротворец в Украйна - друг вариант за чужди войници
Задачите са изпълнени успешно, отчитат се от генералния щаб в своята сводка: Атака с над 100 дрона и нови руски складове за оръжие гърмят (ВИДЕО).
Пожарът продължава и към военно летище
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: В Австрия подготвят коалиционно правителство
Още: НАТО планира да изгради мрежа от тръбопроводи за бърза доставка на реактивно гориво
Междувременно се появиха и сателитни снимки, показващи последствията от атаката срещу склада в Тихорецк.
Снимките са от спътника Sentinel-2 от 21 септември и са достъпни в платформата EO Browser, като те бяха публикувани от Радио Свобода. На тях се вижда, че пожарът бушува не само в склада за боеприпаси, но огънят продължава и към село Камено в Тихорецки район, където има военно летище.
Още: Сириец на 19 години е заподозреният за нападението в Берлин
Още: Папа Франциск няма да води неделната служба за втора поредна седмица